У мережі з'явились документи боротьби КДБ з українським прапором

23 серпня 2016, 16:48
Читать новость на русском

З нагоди Дня державного прапора України Центр досліджень визвольного руху та Архів СБУ опублікували в мережі Інтернет колекцію документів про те, як радянські спецслужби переслідували українців за синьо-жовтий прапор.

В Електронному архіві українського визвольного руху налічується 20 документів, що зберігаються в державному архіві СБУ.

Відзначимо, що це повідомлення КДБ та МВС УРСР за 1953-1984 роки, в яких старанно фіксувалися акції з залученням українського національного прапора.

В Центрі наголосили, що синьо-жовтий стяг, який зараз є Державним прапором України, вперше отримав такий статус 1918 року в Українській Народній Республіці. У часи Другої світової війни та повоєнний період під синьо-жовтим національним прапором боролася Українська повстанська армія.

За радянських часів національний прапор залишався одним із символів опору. Вивішування стягу було серйозною націоналістичною антирадянською акцією в ті часи. КГБ гостро реагував та нещадно придушував всі випадки появи синьо-жовтого стягу на території радянської України,
– зазначається у повідомленні на офіційній Facebook-сторінці СБУ.

За словами директора Архіву СБУ Андрія Когута, важливим свідченням є те, що національний прапор під більшовицькою окупацію вивішували не лише на заході, але й у Києві та на сході України. Синьо-жовтий прапор був символом, що єднав борців з режимом по всій країні і документи КДБ це яскраво ілюструють.

Як КДБ боровся із синьо-жовтим прапором – документи тепер он-лайн З нагоди Дня Державного Прапора України колекцію доку...

Posted by Служба безпеки України on Tuesday, 23 August 2016

Читайте також: Топ-10 цікавих фактів про український прапор