У Міноборони висунули звинувачення головному постачальнику бронежилетів в зону АТО
Підприємство, яке за три роки до зони АТО поставило 200 тисяч бронежилетів можуть зупинити. Генеральна прокуратура звинуватила фірму "ТЕМП-3000" у не сплаті податків. І тепер вимагає повернути до бюджету 32 мільйони гривень.
Кожну пластину, яка виходить з конвеєра, перевіряють на щільність рентгенівськими променями. У випробувальній лабораторії бронезахисні елементи також тестують на міцність. Це все заходи безпеки, адже не виявлений брак – ціна життя.
Ці бронежилети купують 15 країн світу, а виробляти їх почали ще 30 років тому. 2014 року, з початком війни на Сході України, ця броня однією з перших стала на захисті наших військових.
До бойових дій на Донбасі підприємство здебільшого працювало на експорт. Але в 2014 році Міноборони почало проводити тендери. "ТЕМП 3000" взяли замовлень на майже 200 мільйонів гривень. До речі, Генпрокуратура для своїх співробітників бронежилети закуповувала в цього ж виробника.
Читайте також: РНБО хоче збільшити видатки на оборону на нечувану суму
Зі своїми тендерами порушень прокурори наразі не бачать, а от в Міноборони запідозрили змову.
Оголошено підозри колишнім директорам, департаменту державних закупівель, які з другої сторони підписували договори, що містили податок на додану вартість з даним підприємством,
– зазначив прокурор Головної військової прокуратури Богдан Осиченко.
Згідно з тендерними документами, в договорах одразу закладалась ціна з ПДВ. Підприємство задекларувало прибуток і сплатило податок до бюджету. Умовно кажучи, переклала гроші з однієї кишені в іншу. Це підтвердили незалежні аудитори і сама податкова. Але в прокуратурі стверджують, що підприємство не заплатило державі 32 мільйони гривень.
Знайти 32 мільйони. Я просто не уявляю, де їх знайти, бо вони сплачені державі до бюджету податками. Держава мені їх не поверне. Це якийсь рекет: раз заплатили, а тепер ще раз потрібно. Це зупинка підприємства,
– заявив директор "ТЕМП-3000" Юрій Євтушенко.
Чому прокурорська аргументація не корелюються з офіційними висновками проведених експертиз, розбиратиметься Печерський районний суд Києва. Утім як саме це буде відбуватись, ми не побачимо, адже судові засідання проходитимуть в закритому режимі.