Скільки банків постраждали від кібератаки вірусу Petya.A: дані НБУ

6 липня 2017, 13:05
Читать новость на русском

Жертвами атаки вірусу Petya.A 27 червня стала третина українських банків. На початок цього тижня всім їм вдалось мінімізувати наслідки дій зловмисників.

Про це на робочій нараді заявив заступник директора Департаменту безпеки Національного банку Антон Кудін на робочій нараді, яка відбулася 5 липня, передає прес-служба НБУ.

За його словами, інформаційні ресурси Національного банку не постраждали, незважаючи на масовані кібератаки, і весь минулий тиждень у штатному режимі функціонували електронна інфраструктура Національного банку, у тому числі система електронних платежів, якою користуються банки, та внутрішня комп’ютерна мережа регулятора. Натомість від дій зловмисників постраждала третина українських банків.

Читайте також: Кіберполіція зупинила другий етап атаки вірусу Petya і назвала справжні причини першої атаки

На сьогодні всі ці банки вже мінімізували наслідки дій зловмисників та майже повністю відновили свою роботу у звичайному режимі,
– додали у прес-службі.

Серед причин, що призвели до пошкодження комп'ютерних мереж постраждалих банків, Кудін назвав формальне ставлення до організації системи управління інформаційною безпекою.

Читайте також: В поліції пояснили, чому вірус Petya.A поширили саме через M.E.Doc

У НБУ порадили банкам на майбутнє, аби уникнути повторення ситуації, актуалізувати політики управління вразливостями та оновленням програмного забезпечення, здійснювати жорстке сегментування мережі, впровадити політику багатофакторної автентифікації та привілейованих облікових записів користувачів, періодично змінювати паролі, регулярно створювати резервні копії, а також використовувати ліцензійне програмне забезпечення.

Остання кібератака продемонструвала, що українському банківському сектору потрібно ретельно перевірити захист своїх інформаційних ресурсів і посилити безпеку електронної мережі,
– підкреслив виконуючий обов'язки голови НБУ Яків Смолій.

Читайте також: Скільки втратила Україна від банківської кризи 2014-2016: оцінка Ради НБУ