У новому парламенті засідатиме 12 депутатів зі списку найбагатших українців
До нового парламенту пройшли два мільярдери та десять мільйонерів, котрі, за версією видання "Forbes", входять до ТОП-100 найзаможніших українців. Сумарно депутати Ради VIII скликання із "золотої сотні" володіють статком у $6,626 млрд.
У VIII скликанні Верховної Ради України найбагатший депутат – 51-річний Вадим Новинський, засновник "Смарт-холдингу", чиї статки Forbes оцінив в $1,4 млрд.
Другий мільярдер у Раді — самовисуванець у 150-му окрузі на Полтавщині Костянтин Жеваго. Він спеціалізується на металургії та фінансах, а його статки оцінюють у 1,1 млрд дол.
Також до парламенту пройшов колишній очільник Донецької області та виконавчий директор "Індустріального союзу Донбасу" Сергій Тарута. Власник 479 млн доларів посідає 17 місце у рейтингу "Forbes".
Серед інших мільйонерів у Раді засідатимуть також наступні самовисуванці: агропромисловий бізнесмен Станіслав Березкін (324 млн доларів), який переміг у 100-му окрузі на Кіровоградщині; почесний президент концерну "АВЕК" Олександр Фельдман (248 млн доларів), який став першим у 174-му окрузі на Харківщині; президент запорізького підприємтсва “Мотор Січ” В’ячеслава Богуслаєв (234 млн доларів), який 33-ій у списку найбагатших людей і власник мережі гіпермаркетів "Епіцентр" і "Нова лінія" Олександр Герега (218 млн доларів), який здобув першість на 192-му окрузі на Хмельниччині.
Ще двоє самовисуванців входять до Блоку Петра Порошенка – це Андрій Вадатурський, син аграрного магната, власника компанії "Нібулон" Олексія Вадатурського, та син президента Олексій Порошенко, який балотувався в рідній для своєї сім'ї Вінницькій області.
Абсолютна більшість найбагатших депутатів не належить до жодної партії – 10 осіб пройшли в Раду як самовисуванці.
За партійними списками депутатами стали лише двоє – Вадим Новинський і Нестор Шуфрич, обоє – від "Опозиційного блоку", №11 та №7 відповідно.
Куми, свати, брати, колеги по бізнесу і навіть діти прилаштовані на роботу за протекції високопосадовця - це реалії української політики. Попри те, що представники влади з екранів телевізорів закликають українців "жити по-новому", самі вони по-новому працювати, судячи зі всього, не збираються.
Очевидно, що люди, які потрапили до рейтингу найбагатших українців, успішні акули бізнесу, йдуть працювати у Верховну Раду за 5 тисяч гривень на місяць, не просто так.
Тоді постає очевидне питання, чи готове українське суспільство й надалі терпіти у владі людей, які лобіюють там свої власні бізнес-інтереси?