У вересні 2017 року в Сирії загинуло 54 російських найманців "Вагнера"

19 лютого 2018, 15:10
Читать новость на русском

Лише за вересень 2017 року в Сирії загинуло 54 росіянина. Однак Росія традиційно офіційно заперечує цей факт. Загалом до вересня 2017 року було вбито як мінімум 131 російський найманець, без врахування офіційний смертей російських солдат.

Про це йдеться в розслідувані BBC та Reuters.

Як приклад вони наводять довідки про смерть російського найманця приватної військової компанії "Вагнера" Сергій Піддубного. Йому у посольстві Росії в Сирії видали справу про смерть, номер якої 131. Reuters повідомляє, що в кожному з відомств, які реєструють смерть, нумерація таких документів починається з початку календарного року і ведеться послідовно. Відповідно номер кожної довідки відповідає числу загиблих до моменту реєстрації смерті протягом року.

Читайте також: Кремль ініціював напад на військову базу з американцями у Сирії, – Bloomberg

У той же час Євген Аліков, який загинув 2 вересня 2017 року, отримав довідку про смерть під номером 77.

Довідка про смерть Євгена Алікова. Він став 77 загиблим найманцем у Сирії

Щодо останнього, то сам він з Североонежська, що в Архангельській області Росії. Ще до поїздки в Сирії декілька разів був у Луганську, де воював на стороні бойовиків "Призрак" Олексія Мозгового, якого вбили у 2015 році. Цього ж року після повернення від терористів, у Жвгена Алікова защемило нерв, і він був частково паралізований. Після лікування Євген направився у Ростов в навчальний центр, звідки через місяць його відправили у Сирію. ЗМІ неодноразово писали про те, що бійці приватних військових компаній проходять підготовку на базі в Молькіно в Краснодарському краї, а в Сирію їх відправляють військовими бортами з Ростова.

Читайте також: Бій між США та Росією у Сирії: чому російські найманці пішли в атаку та зазнали втрат

Сирійська кампанія розтягнулася для Євгена Алікова на два з невеликим місяці. 2 вересня він загинув поблизу міста Тіас в провінції Хомс від "наскрізного вогнепального поранення в черевну порожнину". Тіло доставили до Ростова, звідки і запропонували мамі найманця його забрати. Однак жінка не змогла це зробити, тож останки привезли у цинковому гробу в Североонежськ. І передав жінці п’ять мільйонів рублів – страховий платіж за смерть її сина.

Тепер жінка добивається, щоб її сина визнали офіційно загиблим на війні. Однак у місцевому військкоматі заявили, що не можуть це зробити, адже Євген Аліков не був військовослужбовцем, він навіть не проходив строкову військову службу через проблеми зі здоров’ям. Відтак він є звичайнісьніким найманцем.

Як розповіли Російській службі BBC четверо учасників бойових дій на сході України і в Сирії, з "добровольців", які повертаються додому, ФСБ бере розписку про нерозголошення на п'ять років, в іншому випадку погрожуючи кримінальним переслідуванням якраз за статтею "найманство".

Читайте також: Гарматне м'ясо для Сирії: що приховують у Кремлі

Попри це, у Североонежську встановили меморіальний камінь з іменами тих, хто загинув на війнах. Євгена Алікова там поки немає. Зате є напис "старший сержант Кичаткин Леонид Юрьевич 20.08.2014 Украина". Зазначається, що скоріш за все це один з десантників 76-й псковської дивізії, які вторглися в Україну у серпні 2014 року.

Таблиця з датою загибелі російського окупанта в Україні

"Ми дуже довго не вивішували його, поки розбиралися. Тому що його ховали таємно", – розповідають про Кічаткіна в адміністрації міста.

Читайте також: Росія помститься за вбивство найманців "Вагнера", – військовий експерт