Пряма трансляція на
Останні випуски

Кремль ініціював напад на військову базу з американцями у Сирії, – Bloomberg

- Читать новость на русском
Джеймс Меттіс
Джеймс Меттіс

Американські журналісти переконані, що бій між російськими найманцями та спецпризначенцями США в ніч на 8 лютого відбувся за згоди російського керівництва.

Попри заяви Пентагону та Кремля про те, що російські найманці працювали самовільно, експерти сходяться на думці, що це була цілеспрямована атака, на яку дало згоду російське керівництво. Евелін Фаркас, колишній високопосадовець Пентагону з питань Росії, України та Євразії у команді екс-президента США Барака Обами сказала: "будь-які російські бойовики в Сирії, чи в Україні, працюють на російський уряд". Про це йдеться у статті в виданні Bloomberg.

Читайте також: Бій між США та Росією у Сирії: чому російські найманці пішли в атаку та зазнали втрат

При цьому російське керівництво було повідомлено про те, що базу контролюють сили США, адже це прописано у угоді про зони контролю.

Після того міністр оборони США Джим Маттіс назвав цю ситуацію заплутаною.

Не знаю, чому вони там нападали. Було відомо про присутність сил [США], очевидно, росіяни знали. Ми знали, що були елементи в цій складній битві, над якими Росія не мала, скажімо так, контролю,
– заявив Меттіс.

В статті відзначається, що слова очільника Пентагону про те, що Росія «не мала контролю» над тими, хто атакував – «шляхетна брехня», яка покликана досягти більшого суспільного блага. Адже якщо б Меттіс відверто звинуватив Росію у нападі на війська США, це призвело б до ескалації конфлікту.

Читайте також: 300 росіян загинуло чи поранені у Сирії внаслідок удару США, – Reuters

У той же час таку заяву Меттіса розглядають як попередження Росії і можливість їй вийти з конфлікту.

При цьому аналітики зазначають, що Росія вдалася до такого авантюрного кроку у Сирії після того, як США не зуміли зупинити Туреччину від бомбардувань своїх союзників – курдських військ. Влада Кремля надіялася піти тим же методом, сподіваючись, що США не зможуть вчасно відповісти на нього. Однак американці були готові до нападу на базу Дейр-ез-Зор

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі