У Верховній Раді відзвітував міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов
Очільник правоохоронців повеселив депутатів неабиякою емоційністю і гострими фразами. Зокрема, він встиг поділитися інформацією про те, що 22 січня під час акцій у Києві планується кровопролиття, і одразу пообіцяв покарати винуватців.
Також міністр наполягав, що деяких учасників “податкового Майдану” звинувачують в адміністративних правопорушеннях, і це не пов’язано з політикою.
“До відповідальності будуть притягуватися ті, хто це організовує, тому що той, хто це організовує - несе відповідальність за те, щоб громадяни не порушували закон. Я Вам наведу приклад, недавня акція - посеред вулиці поставили бочку, на якій написано - “власність народного депутат”. Начебто, чіпати не можна? Давайте завтра покладемо купу лайна, поставимо табличку, що це продукт життєдіяльності народного депутата і нехай воно в Києві лежить”, - сказав міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов.
У провладній більшості переконують: попри гіперболізовану емоційність - міністр говорив по суті.
“Були якісь емоційні - які запитання, такі і відповіді, але по своїй суті вони були професійними. Є недоліки, так, тому що система велика - 300 тисяч - за всім не вслідкуєш. Вона не формувалася сьогодні, вона і сьогодні не буде швидко реорганізована - для цього треба прикласти зусилля всьому суспільству”, - вважає народний депутат, ПР Володимир Олійник.
Натомість, в опозиції переконані, суспільство і пальцем не поворухне для міліції, адже довіряє правоохоронним органам лише на 4%.
“Що таке права людини в Україні ? Я не пам'ятаю жодного виступу представника правоохоронних органів, який би,наприклад, дозволив собі виступити з такою заявою як сьогодні, що він очікує кровопролиття в День соборності України! Я думаю, що міністри повинні не провокувати ситуацію, а не допускати провокацію”, - сказав віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко.
Як доказ - статистика від уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової. Вона не помітила в Україні покращення ситуації з правами людей.
“Системною залишається проблема застосування катувань, що дедалі частіше призводить до загибелі затриманих. У 2008 році працівниками органів внутрішніх справ закатовано до смерті було 4 людини, у 2009 році - 3, у 2010 - 8”, - доповіла Ніна Карпачова (Уповноважений з прав людини).
Натомість, міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов хвалиться підлеглими - у його відомстві на 15%, порівняно з минулим роком, зменшилася кількість кримінальних справ, порушених проти працівників міліції.