У вишах України провели референдум щодо законопроекту Міносвіти
У понад 100 вишах України близько 100 тисяч студентів взяли участь у Всеукраїнському студентському референдумі. В анкеті містилося 7 запитань, які стосувалися скандального законопроекту про вищу освіту в редакції Міносвіти.
“Питання були з приводу законопроекту про підвищення стипендії та вибору дисциплін, та як швидко буде прийматися законопроект. Так, я погодилася, відповіла “так”, бо я вважаю його треба якнайшвидше прийняти”, - каже студентка КНЕУ ім. В. Гетьмана Жанна.
Уважні студенти зазначають, що запитання вирвані з контексту. Та й обіцяна анонімність насторожує.
“Анкети щодо законопроекту про вищу освіту, який був розроблений Міністерством освіти, який активно впроваджується у освіту власне. Мені сказали з оргкомітету, що це до них звернулося Міністерство і вони через ці анкети проводять референдум”, - розповідає студент КНЕУ ім. В. Гетьмана Олексій.
У Міністерстві Дмитра Табачника від ініціативи референдуму відхрещуються. Кажуть, - вперше про нього почули із засобів масової інформації.
“Ні, Міністерство освіти не організовує цей референдум. Я Вам ще раз кажу, наскільки мені відомо, це громадські та студентські організації, Міністерство не займається організацією цього заходу”, - запевнив працівник прес-служби Міністерства освіти і науки, молоді та спорту Валентин Конечкін.
В столичному університеті імені Бориса Грінченка попри те, що на сайті вивісили оголошення про опитування, побачивши камеру, знизили плечима. Кажуть - нічого не знають.
“Який референдум? Я вперше чую про цю ситуацію. Я вперше чую про цей референдум, від Вас особисто”, - сказала проректор з науково-педагогічної роботи університету ім. Грінченка Вікторія Соломатова.
“Нічого такого не було, вперше чую від Вас”, - так само відповів студент університету імені Б. Грінченка Андрій Івасюк.
“Ми прийшли сюди для того, щоб роздати ці листівки студентам, розказати, що насправді відбувається, що у них не буде стипендій, що їм будуть підвищувати плату за навчання, чого немає у цих анкетах”, - каже представник ГО "Відсіч" Катерина Чепура.
Експерти проведення референдуму називають маніпуляцією. Мовляв, законопроект приховує небезпеку, про яку не сказано в анкеті.
“Ця міна закладена тиха, на референдумі нічого про це не говорять і дуже небезпечно, якщо під тиском так званого референдуму зїзд освітян, який закладений на 28 жовтня може проголосувати за цей закон міністерства вищої освіти”, - соціолог Ірина Бекешкіна
За свідченням студентів, жодної роз'яснювальної роботи з приводу законопроекту "Про вищу освіту" з ними ніхто не проводив.