У Японії віддали шану полеглим у битві за Окінаву

20 квітня 2015, 23:43
Читать новость на русском

70 років тому, на межі краху імперії, Японія вперто не хотіла програвати у війні. І чим ближче бойові дії підбиралися до столиці — тим більш відчайдушними були кроки японських мілітаристів.

У ці дні 70 років тому почалася битва за Окінаву. Операція отримала назву "Сталевий тайфун" — через величезну кількість обстрілів та задіяної військової техніки. Вона тривала 82 дні та забрала життя близько 200 тисяч вояків з обох сторін. Третина цивільного населення Окінави загинула під час протистояння.

Уже тоді імперській армії не вистачало людей — мобілізовували кого могли. Так, сформували студентський корпус "Хімеурі" із 240 школярок та їхніх учителів. Вони жили в печерах.

Тут ампутували кінцівки без анестезії, лікували інфіковані рани та чули крики солдатів перед смертю,
— розповідає Йошико Шимабукуро.

Їй тоді було 17 років. Йошико потрапила в полон після важкого поранення двох кінцівок. Не всім студенткам так пощастило. Більше половини мобілізованих так і не повернулись додому — хтось загинув під час бойових дій, решта покінчили життя самогубством. Їхній загін розформували лише 18 червня 1945-го — за 5 днів битва за Окінаву завершилась. Тепер свою історію жінка розповідає молодому поколінню.

Згадкою про загиблих зі студентського корпусу є меморіал. Тут можна віддати останню шану полеглим. Зараз живими залишилися лише 9-ро учасників тих подій і вони вирішили більше не розповідати про свої спогади. Їм на зміну підготували молоде покоління студентів, яке переказуватиме слова і переживання про жахи війни.