Учасники ринку відновлюваної енергетики очікують перегляду зеленого тарифу через зростання курсу
Його, згідно закону України, мають індексувати щомісяця, адже тариф прив'язаний до євро.
Наприкінці січня Національна комісія з енергетики спочатку індексувала "зелений тариф", а потім знизила - на 20 % для виробників сонячної енергії, та на 10% для усіх інших альтернативних станцій. За законом його рівень мав залишатися незмінним аж до 2029 року. Це було головною умовою іноземних капіталовкладень.
В НКРЕ наголошували - таке рішення вимушене і тимчасове. І запевнили, що індексація щодо курсу євро буде відбуватися щомісяця, як і передбачено Законом. Наразі відновлювальна енергетика становить близько 1% від загального обсягу і зниження "зелених" тарифів не принесе істотної економії. Китайська державна компанія СНБМ інвестувала в галузь близько мільярда доларів. Кредитували проекти державні банки, в тому числі українські.
Ми дуже засмучені зниженням "зеленого тарифу" на 20%. Таке рішення може вплинути на ставлення нашої компанії до України, а також інших інвесторів. Наша компанія - один з найбільших інвесторів в Україні. Зниження тарифів порушує наші права як інвесторів і гарантії, за яких ми зайшли на ринок України. Ми сподіваємось на зважене рішення регулятора, - відзначив Чень Юнчжи, генеральний директор CNBM New Energy Engineering.
Цього тижня НКРЕ має встановити тариф на березень та перерахувати його згідно курсу євро, що виріс майже вдвічі з часу останнього перерахування. Тож інвестори сподіваються, що цього разу регулятор дотримається норм Закону.