Чому рішення Німеччини щодо "Північного потоку-2" є позитивом для України

17 листопада 2021, 22:33
Читать новость на русском

Німеччина призупинила сертифікацію "Північного потоку-2" та допустила до процесу "Нафтогаз". Однозначно, обидва рішення — це позитив для України.

Перше — дає нам більше часу довести Заходу, що Nord Stream 2 — це беззаперечне зло та загроза цивілізованому світу. Друге — дає нам реальну суб'єктність у цьому процесі та майданчик, де можна доводити свої аргументи.

Читайте також Німеччина зачиняє ворота для гібридних нелегалів

Варто розуміти, що "Північний потік-2" — це не про бізнес, це виключно про геополітичні інтереси Кpeмля.

Газопровід підірве всі правила конкурентного ринку Європи, відкриваючи широкий простір для зловживань газового монополіста.

З цим трубопроводом Україна лишиться без транзиту газу та мільярдних надходжень від нього до бюджету. Але що гірше, ми будемо значно вразливішими до нового витку збройної агресії з боку вopoга.

Безпрецедентна енергетична криза у всій Європі, контрольований Лукашенком хаос на кордоні з Польщею, Литвою та Латвією, стягування військ до кордонів з Україною — це все про те, як Пyтiн тисне на Захід задля прискорення сертифікації та запуску труби.

Лише спільними діями з країнами-членами Європейського Союзу ми зможемо зупинити загарбницькі апетити Пyтiна та не дати йому до рук зброї з маркуванням Nord Stream 2.

До теми Неоднозначна ситуація: чи справді "Нафтогаз" впливатиме на запуск ПП-2

Так само важливою для нас є і підтримка Сполучених Штатів, для яких ми, на жаль, не виглядаємо як стабільний та надійний партнер. А треба було б.