Запуск міжконтинентальної ракети по Україні: як реагує світ
Зранку 21 листопада росіяни атакували Україну, радше за все за допомогою нової міжконтинентальної балістичної ракети. Світ вже реагує на цей випадок, проте не підтверджує факт її застосування ворогом.
Наразі там перевіряють цю інформацію та запевняють, що у разі підтвердження – ситуація є вкрай серйозною. Що відомо про ймовірне використання ракети, як реагують у світі та як коментують це лідери інших країн – читайте у матеріалі 24 Каналу.
Дивіться також Як атакують міжконтинентальні балістичні ракети, скільки їх є в Росії і чи можуть нести ядерку
Росія вдарила по Україні новою міжконтинентальною ракетою
Росія 21 листопада завдала удару по Дніпру, імовірно, вперше завдавши удару міжконтинентальною балістичною ракетою. Радше за все, за даними моніторингових каналів, пуск здійснили з полігону "Капустін Яр" під Астраханню.
Повідомлялося, що вона може бути носієм ядерного заряду. І хоч це експериментальна ракета, яку не запускали у серійне виробництво, однак удар свідчить про демонстрацію можливості ядерного удару, що власне нібито і показав Кремль.
Велика Британія перевіряє ймовірність
Як пише The Guardian, спецслужби Британії "терміново" перевіряють, чи дійсно Росія випустила міжконтинентальні балістичні ракети. На умовах анонімності представник прем'єр-міністра країни сказав, що ситуація розвивається стрімко.
Я не хочу випереджати наші спецслужби, які терміново розглядають ці звіти, але якщо це правда, то очевидно, що це буде ще один приклад серйозної, безрозсудної та ескалаційної поведінки Росії, та лише зміцнює нашу рішучість,
– заявив він.
Видання нагадало, що міністр оборони Джон Гілі висловив подібну думку раніше. Водночас прем'єр Кір Стармер пообіцяв, що Велика Британія "підтримуватиме Україну стільки, скільки це буде потрібно".
Що каже Франція
За даними AFP, речник французького МЗС Крістоф Лемуан заявив, що Франція наразі не має підтверджень того, що Росія застосувала міжконтинентальну балістичну ракету, але в разі, якщо це так, це свідчить про "продовження ескалації" з боку Москви.
Зрозуміло, що якщо цей запуск підтвердиться, то це буде надзвичайно серйозною подією і, перш за все, це буде продовженням ескалації з боку Росії,
– пояснює він.
ЄС заявив про небезпечну гру
Ми, безумовно, відстежуємо повідомлення про те, що Росія скористалася міжконтинентальною балістичною ракетою проти цілі або цілей в Україні... Очевидно, що така атака або атаки могли б стати чіткою ознакою ескалації зі сторони Путіна,
– заявив речник ЄС Петер Стано.
За його словами, європейські країни неодноразово отримували очевидні сигнали про наміри Кремля загострити ситуацію. Володимир Путін розпочав цю ескалацію, організувавши продовольчу та енергетичну кризу.
Польща заявила про ескалацію
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський назвав такі дії Росії ще одним етапом ескалації.
Це ще один етап чергової ескалації жорстокої війни з боку Росії проти нашого сусіда… Ці ракети зазвичай несуть будь-яке озброєння,
– заявив він.
За його словами, після заяв про удар по Україні перебував у контакті з послом і главою міністерства внутрішніх справ Польщі Томашем Семоняком. Зокрема, сторони обговорювали план "ймовірної евакуації".
Як реагують у Нідерландах
Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс назвав використання Росією нової ракети черговим ескалаційним кроком.
"Використання такого виду зброї є неприпустимим. Це свідчить про те, що Путін готовий знову і знову переступати новий поріг", – вважає він.
В Естонії застерігають про політичний сигнал
Голова відділу боєготовності естонського Міноборони Герт Каю нагадав твердження роспропаганди, згідно з яким удар "Орєшніком" став відповіддю на застосування Україною західних ракет Storm Shadow і ATACMS по цілях на російській території.
Він підкреслив, що у російському випадку йдеться про "те, що раніше не використовувалося, зовсім іншу систему озброєнь".
Чи настане за цим застосування чогось подібного, поки що незрозуміло, але, найімовірніше, це політичний сигнал, тому що міжконтинентальні балістичні ракети значно дорожчі за інші системи озброєння, які використовуються щодня,
– наголосив він.