Удар по КНДР може спровокувати серйозну міжнародну кризу з великими жертвами, – експерт
Завдавати попереджувального удару по КНДР, про що заявили США, – занадто небезпечно. Північна Корея може відповісти і вдарити, швидше за все, по Південній Кореї, Сеулу, можливо, по Японії.
Таку думку сайту "24" висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
На думку експерта, якщо відбудеться атака США на Північну Корею, то вона повинна бути превентивною і такою, щоб повністю нейтралізувати ядерний ракетний потенціал КНДР. Але невідомо, чи є така можливість у США. Такий удар може спровокувати серйозну міжнародну кризу з великими жертвами.
Читайте також: КНДР готова розпочати війну зі США
Західні експерти вважають що це "понти" з боку Дональда Трампа. Однак, швидше за все, ці заяви спрямовані не на КНДР, а на Китай. Щоб Пекін перед загрозою військової атаки США по КНДР спробував вплинути на керівництво Північної Кореї, щоб воно втихомирилося і не виступало з погрозами своїм сусідам,
– зауважує Фесенко.
Водночас політолог сумнівається, що це спрацює. Можливо, на його думку, Китай трохи вплине, і загрозлива риторика КНДР стане меншою.
"Не виключено, що американці можуть діяти інакше. Без прямої військової атаки по КНДР. Атака, якщо відбудеться, то у випадку, якщо, наприклад, будуть агресивні дії КНДР проти Південної Кореї", – говорить експерт.
Читайте також: Авіаносець США з ракетами "Томагавк" прямує до берегів КНДР
Але, як наголошує Фесенко, досить небезпечно те, що Трамп, який схильний до емоцій, впадає в крайнощі. За його словами, в США немає зараз системної послідовної зовнішньої політики, і це помітно за заявами Трампа, приміром, щодо Сирії. То він байдуже ставиться до президента Сирії Башара Асада, то виступає за його повалення. А після візиту Держсекретаря США Рекса Тіллерсона в Москву каже, що нехай Асад залишається.
При цьому, Фесенко зазначив, що Росії, як не парадоксально, вигідно, щоб активність Трампа з Сирії переключилася на Північну Корею. Тут, говорить він, теж може бути певна тактика з боку Трампа, яка частково влаштовує РФ.
"Нагнітання напруги навколо КНДР призводить до того, що всі забувають, що сталося в Сирії, про ультиматум щодо відмови від підтримки Асада, який нібито висунули Путіну. Хоча зрозуміло, що Москва проти якоїсь ракетної атаки по КНДР, яка впритул межує з Росією", – зауважив політолог.
Нагадаємо, США заявили, що готові завдати попереджуючого удару по КНДР, якщо помітять ознаки підготовки до ядерних випробувань.