Угода, яка поставила хрест на СРСР: екскурс в минуле
25 років тому 8 грудня у Біловезькій пущі уклали історичну угоду. Президент України Леонід Кравчук разом з главами Росії та Білорусі підписали документ, який припинив існування Радянського Союзу і створив СНД.
У 1985 році місце Генсека СРСР займає Горбачов, він одразу проголошує курс на прискорення та перебудову. Так звані "гласність і демократизація" виявляють величезну купу проблем у радянській системі. Посилюється економічна та політична кризи. Люди бідніють і вперше на вулицях можна побачити масові мітинги.
На хвилі національного відродження союзні республіки одна за одною проголошують незалежність. 24 серпня 1991 року від червоного ярма відмовилась і Україна, а вже першого грудня 91% відсоток українців підтримав акт незалежності на референдумі.
Читайте також: Вєсті Кремля. History. Як розвалився великий та могутній, але наскрізь прогнилий СРСР
Та республіки не можуть бути суверенними, поки існує радянський союз, більше того поки у неї є законний керівник – Горбачов. Тому глави України, Білорусії та Росії збираються у Біловезькій пущі. Кравчук, Шушкевич та Єльцин під прицілом КГБ підписують угоду про розпуск Союзу РСР та створення Союзу незалежних держав – СНД.
Підписи глав трьох держав поставили хрест на Радянському союзі. Сам "червоний ведмідь" визнав свою смерть тільки 26 грудня 1991 року.
Держави стали вільними та пообіцяли поважати одне одного, допомагати та не зазіхати на територію союзника. Так тривало 23 роки. Червоного ведмедя замінив двоголовий орел.