Угорщина проти санкцій ЄС щодо Росії, безпольотної зони над Україною і миротворчої місії
Джерело:
PortfolioУгорщина не підтримує санкції Євросоюзу проти Росії у сфері енергетики та безпольотну зону над Україною. Також країна виступала проти миротворчої місії в Україні.
Про це заявив глава Міністерва закордонних справ Угорщини Петер Сійярто у кулуарах зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі.
Актуально Є кілька причин, – політолог пояснив, чому деякі держави стоять осторонь війни в Україні
Він заявив, що європейська єдність нібито неможлива у питанні ймовірних санкцій ЄС, які можуть призвести до обмеження або припинення постачання енергоресурсів з Росії.
Ми не підтримаємо санкції, які загрожують безпеці енергопостачання Угорщини. Ми вступили в новий вимір щодо ризиків війни, тому відтепер ми маємо діяти ще жорсткіше та чіткіше, щоб гарантувати наші національні інтереси, тобто мир та безпеку в Угорщині,
– додав міністр.
На його думку, запровадження санкцій не лише на постачання природного газу, а й на нафту стане "червоною лінією" для Угорщини.
Очільник МЗС Угорщини пояснив, що для того, щоб замінити їх іншим джерелом, необхідно вказати, де і яким шляхом його можна отримати. Трансформація технології переробки сирої нафти триватиме 2 – 4 роки.
Угорщина про безпольотну зону
Також угорський прем'єр не підтримав безпольотну зону над Україною. За його словами, це призведе до бойових дій у повітрі. Водночас створення миротворчої місії в Україні "несе у собі ризик сухопутної війни".
Зауважимо! Сійярто також зазначив, що наполягає на цій позиції в НАТО і виступатиме проти санкцій щодо російського газу, безпольотної зони над Україною та миротворчої місії.За його словами, Угорщина не блокуватиме постачання зброї в Україну державами-членами ЄС, але підкреслив, що Угорщина не постачатиме зброю і не допустить передачу летальної зброї транзитом через свою країну.
Нагадаємо, що Угорщина ще на початку лютого відмовилась розмістити додаткові війська НАТО на своїй території. Там виступають за діалог з Росією і проти санкцій щодо країни-агресорки.