Союз Британії, Польщі й України: чим він страшний для Кремля
Джерело:
ютуб Віталія ПортниковаГоворять про так званий тристоронній альянс Великої Британії, Польщі та України. Багато хто скаже, що цей альянс – насамперед демонстрація підтримки Великою Британією й Польщею України.
Один в полі воїн
Ми маємо усвідомлювати – які б альянси ми зараз не укладали поза Північноатлантичним союзом, британські та польські солдати не будуть вмирати за Україну. Реальні зобов'язання у країн-членів Альянсу з'являться тільки після того, як Україна приєднається до НАТО.
Цікаво Чому Україна досі не в НАТО
Водночас сам факт того, що Велика Британія й Польща зацікавлені у такому тристоронньому співробітництві з Україною, – вже вагома частина наших європейських і євроатлантичних перспектив.
Важливо! Якщо просуватися цим шляхом, звичайно, через десятиліття ми зможемо впевнено говорити, що здатні стати членами Північноатлантичного союзу і Європейського союзу.Адже такі взаємини з країнами, які вже є частиною західного демократичного світу, допоможуть нам у проведенні реальних ринкових демократичних реформ. У тому, щоб Україна не лише в словах і деклараціях, але й реально стала частиною демократичного світу.
Візит голови уряду Великої Британії в Київ засвідчив, що Захід дипломатично підтримуватиме Україну в протистоянні з Росією / Фото Офісу Президента України
Сигнал Кремлю
У тристоронньому союзі зацікавлені й Велика Британія, й Польща, й Україна. Україна – тому що це ще один знак того, що країни Заходу сприймають її саме як частину свого світу, а не як якийсь апендикс "світу російського", на що продовжує сподіватися Кремль.
Велика Британія – тому що після виходу з ЄС цій країні потрібно хоча би продемонструвати, що вона здатна відігравати роль самостійної потуги. Це буде зробити непросто. Ми бачимо, які серйозні проблеми у Великої Британії після рішення про вихід з ЄС.
Радимо Що там у сусідів: польська та чеська допомога Україні, угорська зрада Європи
Однак ця країна лишається у НАТО й може у межах свого співробітництва зі США розвивати нові важливі оборонні ініціативи. Зокрема, ми знаємо про союз США, Великої Британії та Австралії – союз, спрямований на стримування КНР.
І, можливо, союз Великої Британії, Польщі й України – це буде союз, спрямований на стримування Росії. Ми можемо говорити про демократичний фронт проти авторитаризму. І на цьому демократичному фронті Україна буде відігравати роль першої фортеці з усіма перевагами й проблемами цієї непростої ролі.
До речі, і прем'єр-міністр Великої Британії, і прем'єр-міністр Польщі усвідомлюють, наскільки нелегко бути такою першою фортецею.
Зверніть увагу! Збройні сили України готові протистояти агресії Кремля та захищати нашу землю. До того ж, міжнародні партнери підтримують суверенітет, територіальну цілісність України та готові запроваджувати проти Росії нові посилені санкції.До теми – зустріч Володимира Зеленського з Борисом Джонсоном: дивіться відео