Україна має право вимагати повернення Росії в СЦКК, – Гармаш

27 липня 2020, 17:24
Читать новость на русском

Росія робить все, щоб її не визнавали стороною конфлікту на Донбасі. У Кремлі не хочуть брати відповідальність за свої дії на Донбасі. Тому Україна повинна вимагати у західних партнерів повернення Росії у СЦКК.

Таку думку на своїй фейсбук-сторінці висловив журналіст, представник ОРДЛО у Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш.

Заява Росія не може гарантувати припинення вогню на Донбасі, – Кремль

Ніхто і не думав, що це перемир'я буде дійсно остаточним і всеосяжним. Але щоб так скоро... Думаю, його долю вирішив пропозиція нашого президента підписати його на рівні глав "нормандської четвірки". Росія зробить все, щоб не брати на себе відповідальність за війну на Донбасі,
– наголосив він.

Втім, на думку Гармаша, тепер в України є повне та зрозуміле західним партнерам право, вимагати повернення представників Росії в СЦКК.

"Оскільки та сторона, якій Путін так завзято намагається надати суб'єктність, не здатна нести відповідальність за свої слова і дії, то хтось же повинен відповідати за них. Напевно, той, хто їм платить", – додав журналіст.

Зверніть увагу! Попри оголошений режим тиші на Донбасі, проросійські бойовики все ж влаштували провокацію в ніч на 27 липня. Між 00:20 та 00:45 біля Водяного вони влаштували обстріл, а вранці біля Новомихайлівки здійснили три постріли з ручних протитанкових гранатометів.

Режим тиші на Донбасі: умови, яких мають дотримуватися обидві сторони

  • Заборона на наступальні й розвідувально-диверсійні дії, а також заборона на використання будь-яких видів літаючих апаратів сторін.
  • Заборона на застосування вогню.
  • Заборона на розміщення важкого озброєння у населених пунктах та їх околицях.
  • Ефективне застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню і повідомлення про них координатора ТКГ, який повідомляє про це всіх її учасників.
  • Створення і задіяння координаційного механізму з реагування на порушення режиму припинення вогню.
  • У відповідь вогонь у разі наступальних дій допускається тільки в тому випадку, якщо він відкритий за наказом відповідного керівництва Збройних сил України і керівництва збройних формувань ОРДЛО після безуспішної спроби використовувати вищезгаданий координаційний механізм.
  • Режим тиші оголосили на Донбасі з 0:01 27 липня 2020 року.