“Приїхав, щоби пришвидшити постачання зброї”: Кулеба проводить офіційні зустрічі в НАТО

4 квітня 2023, 14:14
Читать новость на русском

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба приїхав до офісу НАТО у Брюсселі. Там відбудеться засідання Комісії Україна-НАТО з Фінляндією та Швецією.

Засідання очікується вже сьогодні, 4 квітня. Про це із Брюсселя повідомляє кореспондентка 24 каналу.

Дивіться також Фінляндія уже в НАТО, – Моравецький

Кулеба говоритиме з генсеком НАТО

Напередодні засідання міністр закордонних справ привітав Північноатлантичний альянс з днем народження. Він заявив, що сьогоднішнє засідання комісії має не тільки символічну, але і практичну значущість.

Я приїхав до НАТО, щоб пришвидшити постачання всього, що нам наобіцяли: артилерійські снаряди, бронетехніка, усе, що потрібно для успішного контрнаступу,
– сказав Дмитро Кулеба під час спільної заяви з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом.

Також на порядку денному буде питання вступу до НАТО. За словами Кулеби, Україна вітає Фінляндію зі вступом і це є сигналом, що потрібно передивитись старі ідеї та стратегії.

Він розповів 24 Каналу, що Україна також має ціль приєднатися до альянсу і сьогодні буде обговорення, як рухатися далі у цьому напрямку. Очільник МЗС наголосив, що НАТО та Україна потрібні одне одному і це було б краще рішення задля євроатлантичної безпеки.

Однією з основних тем переговорів сьогодні буде членство України в НАТО. Сьогодні ми всі вітаємо вступ Фінляндії, який надсилає чіткий сигнал: прийшов час переглянути старі стратегії і переконання. Немає кращого рішення для забезпечення євроатлантичної безпеки в цілому, аніж членство України в Альянсі,
– підсумував міністр.

Важливо. Кореспондентка 24 Каналу повідомила, що Столтенберг та Кулеба проведуть двосторонні переговори. Засідання Комісії Україна-НАТО з Фінляндією та Швецією розпочнеться о 16:00 за центральноєвропейським часом.

Це перша зустріч на рівні міністрів за 5 років

Зазначимо, що це перша зустріч на рівні міністрів з 2017 року. До цього часу усі зустрічі були заблоковані Угорщиною. Партнери України почнуть розробляти більш довгострокову та багаторічну програму допомоги та підтримки Україні. Ця програма наблизить Україну до воєнних стандартів альянсу.

Раніше Столтенберг запевнив у підтримці України

  • Генсек НАТО Єнс Столтенберг раніше запевнив, що відповідальність членів НАТО полягає в тому, аби забезпечити Україну обладнанням, боєприпасами та підтримкою, необхідною для початку нових наступальних дій. Водночас він підкреслив, що рішення щодо контрнаступу повинні приймати саме українці.
  • Він також наголосив, що Україні сама повинна вирішувати щодо готовності переговорів з агресором. Головне наразі – не дати росіянам заморозити конфлікт. Адже те, що відбувається за столом переговорів, нерозривно пов'язане з силою на полі бою. І для того, щоб Україна перемогла як незалежна суверенна держава, їй потрібно надати військову підтримку.
  • При цьому видання FT з посиланням на чотирьох неназваних дипломатів повідомило, що НАТО найближчим часом не запропонує Україні вступ в Альянс.