Про це повідомляє Financial Times з посиланням на власні джерела – чотирьох неназваних дипломатів.
Дивіться також Без перемоги у війні питання членства України в НАТО не матиме значення, – Столтенберг
НАТО поки що не запропонує Україні вступ
Видання зазначає, що країни-члени НАТО намагаються домовитися про збільшення фінансування Україні за відсутності консенсусу щодо пропозиції Києву термінів приєднання до Альянсу.
Чотири дипломати розповіли, що на зустрічі міністрів закордонних справ у Брюсселі 4 квітня обговорять подвоєння зобов'язань фонду для України, який наразі становить близько 250 мільйонів євро на рік, до 500 мільйонів.
Ці фінансові обіцянки спрямовані на те, щоб пом'якшити роздратування в Києві з приводу широкого небажання в альянсі обговорювати конкретні терміни вступу країни в НАТО,
– зазначає видання з посиланням на дипломатів.
Джерела FT додають, що Північноатлантичний альянс ще так і не зробив жодних офіційних кроків у відповідь на офіційну заявку України про вступ.
"На столі лежить цей лист-заява, а ми його просто ігноруємо", – сказав один із дипломатів. Також він додав, що членство України зараз, можливо, не є варіантом. Водночас він наголосив, що НАТО може вжити конкретних дій, аби показати, що вірить у вступ в довгостроковій перспективі.
Ми не зможемо запропонувати їм членство найближчим часом. Але ми можемо говорити про тісніші відносини між НАТО та Україною. Проте ми маємо великий дефіцит фінансування для цього, і нам потрібно вкладати у це значні кошти,
– сказав інший дипломат.
Дивіться також НАТО планує схвалити програму для забезпечення оборони України на багато років
Україні потрібні конкретні гарантії
Видання зазначає, що українських посадовців дедалі більше дратує відсутність публічної риторики НАТО щодо можливого вступу нашої держави. Заступник керівника ОП Андрій Сибіга наголосив, що на саміті НАТО, який відбудеться у липні, Україна хоче досягти певних результатів, а не лише декларації про політику "відчинених дверей".
Ми хочемо отримати щось із конкретними гарантіями. Я маю на увазі сильні гарантії, а не запевнення, не домовленості, заходи безпеки. І ми очікуємо, що отримаємо відповідь на наш офіційний запит стати членом НАТО,
– наголосив Сибіга в інтерв'ю.