Україна не розуміє мови ультиматумів: МЗС про даровану Лаврову ікону
Україна не сприймає мову ультиматумів у питанні щодо повернення дарованої Сергію Лаврову ікони з Боснії і Герцеговини. Приналежність старовинної реліквії до України є незаперечним фактом.
У зв'язку з незаконним вивезенням ікони Офіс Генпрокурора вже відкрив кримінальну справу. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко, повідомляє "РБК-Україна".
До теми Боснія і Герцеговина поверне Україні ікону, яку дарували Лаврову: за якої умови
"Ми очікуємо, що боснійсько-герцеговінська сторона не буде використовувати ікону у внутрішньополітичній боротьбі", – повідомив речник МЗС.
Олег Ніколенко додав, що в Україні очікують від Боснії і Герцеговини сприяння у межах кримінального розслідування й експертизи. А також – сприяння в якнайшвидшому поверненні ікони до України.
Зверніть увагу! 15 січня сербський лідер Боснії і Герцеговини Мілорад Додік заявив, що віддасть ікону Україні за умови, якщо вона доведе, що шукала реліквію до його зустрічі з Сергієм Лавровим.Речник Міністерства закордонних справ зазначив, що Україна і Боснія є учасницями конвенції про заходи проти контрабанди культурних цінностей, згідно з якою:
- заборонено ввозити реліквії, викрадені з музеїв або церков;
- необхідно на вимогу іншої країни-учасниці конвенції вживати заходів щодо повернення культурних цінностей.
- 14 грудня, під час візиту очільника МЗС Росії Сергія Лаврова в Боснію, голова Республіки Сербської та член президіуму Боснії та Герцеговини Мілорад Додік подарував йому ікону – з печаткою УРСР.
- Українське МЗС звернулось з вимогою повернути ікону Україні
. - Водночас через історією з іконою прокуратура Боснії порушила кримінальну справу. Правоохоронці з'ясовують, як вона потрапила до країни.
- 23 грудня МЗС Росії повідомило, що передало ікону в посольство Боснії та Герцеговини. Київ декілька разів звертався до Сараєва з проханням повернути викрадену ікону.