Німеччина та Франція підписали декларацію про підтримку України на шляху до членства в НАТО
Джерело:
Офіс ПрезидентаВолодимир Зеленський та Олаф Шольц підписали декларацію про підтримку України на шляху до НАТО. Аналогічну декларацію підписав також французький лідер – Емануель Макрон.
Президент України та канцлер Німеччини зустрілися у Берліні 14 травня. Німеччина вкотре запевнила, що підтримує Україну у її боротьбі за незалежність та віддана її суверенітету й територіальній цілісності. 15 травня стало відомо, що Париж також висловлює підтримку руху України до членства в НАТО.
Дивіться також Міжнародні візити Зеленського: політолог про 3 основні цілі України
Німеччина підтримує шлях України в ЄС та НАТО
Олаф Шольц переконаний, що майбутнє України та її народу – у Європі. У декларації закріплено, що Німеччина рішуче підтримує Україну в її зусиллях з реформування та у виконанні вимог, необхідних для початку переговорів про вступ, а також із нетерпінням очікує на звіт Європейської комісії в межах пакета заходів щодо розширення восени 2023 року.
Також Німеччина підтримує Комісію Україна – НАТО й очікує, що на саміті Альянсу в липні 2023 року буде створена платформа для зміцнення та розширення партнерства між НАТО та Україною на її шляху, визначеному Бухарестською декларацією.
Берлін й надалі посилюватиме оборону України
Німеччина продовжуватиме політичну, фінансову, гуманітарну та військову підтримку Україні стільки, скільки це буде потрібно, – в індивідуальному порядку та через міжнародну співпрацю в межах Європейського Союзу, G7, НАТО, ООН та інших форматів.
Німеччина продовжуватиме підтримувати Україну в зміцненні її обороноздатності, надаючи спеціалізовані пакети нового військового обладнання,
– мовиться в декларації.
Франція теж підписала декларацію
Президент України Володимир Зеленський і президент Франції Емманюель Макрон ухвалили спільну декларацію – Париж висловив підтримку руху України до членства в НАТО.
Згідно з декларацією, "у межах НАТО Франція продовжує зосереджуватися на безпосередній підтримці України".
Водночас "Франція повністю підтримує Комісію Україна – НАТО як платформу для подальшого посилення та розширення поточної співпраці, щоб допомогти Україні пройти шлях до євроатлантичної сім’ї відповідно до Бухарестської декларації".
Зверніть увагу! Згадана декларація визначає шлях України до повноцінного членства – але через етап Плану дій щодо членства, що тепер не задовольняє Київ. Окремим пунктом декларація відзначає, що "Україна та Франція з нетерпінням очікують на розв’язання цих питань на саміті НАТО у Вільнюсі в липні 2023 року".Головне з декларації
- Рішучі зобов'язання підтримувати Україну стільки, скільки це буде потрібно.
- Підтримка української формули миру і готовність співпрацювати з Україною для забезпечення якомога ширшої міжнародної участі в імплементації цієї формули.
- Притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах й інших звірствах, скоєних під час війни Росії проти України. Також країни підтверджують свою підтримку розслідувань прокурора Міжнародного кримінального суду та взяли до уваги судові ордери на арешт.
- Підтримка й посилення колективних санкційний проти Росії та тих, хто підтримує її військові зусилля. Збільшення зусиль щодо забезпечення ефективного впровадження санкцій, запобігання та протидії їх обходу.
- Участь у відновленні та відбудові України.
- Готовність зміцнювати двосторонні економічні відносини в усіх сферах: бізнес, виробництво, технології, енергетика тощо.