Політолог, виконавчий директор "Міжнародної асоціації малих громад" Олексій Буряченко відзначив, що хоча поїздки Президента України до кожної з країн мають свою специфіку, проте у них всіх є спільні риси. Про це він розповів 24 Каналу.

До теми Час для дій саме зараз, – Зеленський заявив, що цього року поразка Росії може стати незворотною

Надзвичайно символічний візит

Буряченко наголосив, що специфіка візиту Президента до Фінляндії і проведення зустрічі з представниками країн Північної Європи пов'язана з контекстом вступу України до НАТО.

Досвід Фінляндії в цьому сенсі дуже важливий для України. До того ж Данія та Норвегія одними з перших почали допомагати Україні з початку війни,
– підкреслив він.

Надзвичайно символічним, на думку політичного експерта, був приїзд Зеленського до Нідерландів та виступ в Гаазі.

"Під час візиту пролунав важливий тезис, що Україна підтримує роботу МКС, але закликає всі країни світу для створення Міжнародного спеціалізованого трибуналу через рішення Генасамблеї ООН", – наголосив він.

Зеленський викликає фурор

Дуже плідним вважає співрозмовник візит очільника України до Італії. Ми отримали не тільки потужну військову допомогу, але й політичну підтримку прем'єр-міністра Джорджії Мелоні.

Зустріч Зеленського з Папою Римським Франциском була присвячена зокрема обговоренню мирного плану України, який складається з 10 пунктів.

Дуже важливо, що Президент особисто розповів про цей план і розставив вірні акценти. Адже будь-які мирні переговори, якщо вони не мали контакту з Україною, не мають жодного сенсу,
– впевнений Буряченко.

В Німеччині, куди Зеленський прибув 14 травня, підкреслив співрозмовник, його сприймають не тільки як Президента України, а і як лідера цивілізованого світу.

"Саме тому він викликає фурор, де б не з'явився. А тим паче в країнах наших найближчих партнерів –антипутінської коаліції. Тому від його зустрічі зі Штайнмаєром та Шольцом можемо розраховувати на дуже серйозний результат перш за все у воєнному компоненті", – зазначив політичний аналітик.

Яка мета міжнародних візитів Володимира Зеленського: дивіться відео

Очікування України

Буряченко відзначив 3 основних цілі України, які можна прослідкувати в усіх цих візитах:

  • отримання військової допомоги, яка нам зараз вкрай потрібна – снаряди, танки, системи ППО, винищувачі;
  • підтримка українського мирного плану, адже це надзвичайно важлива історія в контексті голосувань на майданчиках ООН;
  • поступи на шляху України як до НАТО перед самітом у Вільнюсі та зустріччю G7, так і до Європейського Союзу.

Ми очікуємо восени від Урсули фон дер Ляєн, Європейської Ради чіткої оцінки нашого поступу до ЄС,
– наголосив співрозмовник.

Водночас за його словами, від Вільнюського саміту Україна чекає на консолідовану позицію членів НАТО по 2 ключовим моментам:

  • політичним зобов'язанням країн Альянсу і політичних сигналів, що Україна таки буде в НАТО по пришвидшеній процедурі і погодить вже дорожню карту;
  • гарантії безпеки на кшталт тих, які отримала Швеція та Фінляндія від США на шляху до самого НАТО, поки тривають бюрократичні процедури.

"Наші завдання дуже чітко артикульовані і ми йдемо дуже злагоджено та ефективно до їх реалізації", – резюмував Олексій Буряченко.

Важливо Візит Зеленського до Берліна: летів на VIP-літаку ВПС Німеччини у супроводі винищувачів – фото

Візит Президента Зеленського до Німеччини: коротко

  • Вперше інформація про візит Президента до Німеччини, який нібито мав відбутися 13 травня, з'явилась у німецьких ЗМІ 3 травня. Оскільки ці дані були засекречені, то їх розкриття поставило під сумнів можливість приїзду Зеленського до Берліну.
  • Проте Президент приїхав до Німеччини 14 травня, де відвідав штаб-квартиру Міністерства оборони країна, а також зустрівся з президентом Франком-Вальтером Штайнмаєром та канцлером Олафом Шольцом.
  • Крім того, в місті Аахен Зеленського нагородили Міжнародною щорічною премією імені Карла Великого. Її присуджують за внесок в об'єднання Європи.