Відповідну заяву Володимир Зеленський зробив під час брифінгу з канцлером Німеччини Олафом Шольцом у Берліні, пише 24 Канал. Він наголосив на тому, що війна має закінчиться справедливим і чесним миром.

Дивіться також Безпрецедентні заходи безпеки: Зеленський у Берліні зустрівся з Шольцом і Штайнмаєром

Зеленський подякував Німеччині за рекордний пакет допомоги

За словами Зеленського, територіальна цілісність і безпека України мають бути гарантовані.

"Час для дій саме зараз. Ми всі хочемо, щоб ця війна нарешті закінчилася. Але закінчилася справедливим і чесним миром. Україна і вся Європа мають бути вільні. Наша територіальна цілісність і безпека так само як і всіх народів Європи, мають бути гарантовані", – сказав він.

На думку президента, у 2023 році Україна та партнери можуть зробити кроки, щоб поразка Росії стала незворотним процесом.

Саме зараз час, щоб вже цього року ми визначали завершення цієї війни. Вже цього року ми можемо зробити поразку агресора незворотною,
– заявив Зеленський.

Він подякував Німеччині за найбільший безпековий пакет військової допомоги вартістю 2,7 мільярда євро. Як сказав президент, допомога від Німеччини посилить захист України від російського терору.

"Дякую Німеччині за найбільший пакет військової допомоги від початку повномасштабного російського вторгнення. Німецькі системи ППО, артилерія, танки та БМП рятують українські життя й наближають нас до перемоги. Німеччина – надійний союзник. Разом наближаємо мир", – написав Зеленський у соцмережах.

Шольц запевнив, що Німеччина буде підтримувати Україну

  • Канцлер Олаф Шольц зазначив, що завдання Німеччини полягає в допомозі Україні захищатися проти російської агресії. Він звернув увагу на те, що Берлін другий після Вашингтона за обсягами підтримки України.
  • Шольц наголосив, що Німеччина підтримуватиме Україну настільки довго, наскільки це буде потрібно. Він також висловив сподівання, що війна швидко закінчиться.
  • Під час брифінгу Зеленський пожартував, що після кількох схожих візитів Україна піде в контрнаступ. У відповідь Шольц побажав успіху.
  • Зеленський прибув у Німеччину після того, як 13 травня побував у Римі. У Берліні він також зустрівся з німецьким президентом Франком-Вальтером Штайнмаєром.