Україна обговорила з Туреччиною підготовку до саміту Кримської платформи

26 травня 2021, 08:31
Читать новость на русском

Джерело:

МЗС України

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба поспілкувався зі своїм колегою з Туреччини Мевлютом Чавушоглу. Обговорили низку тем, серед яких – саміт Кримської платформи.

Міністри провели розмову телефоном. Український дипломат висловив вдячність Туреччині за тверду позицію невизнання спроб Росії легітимізувати тимчасову окупацію Криму. 

Читайте також Це серйозний ризик, – Зеленський про країни, які підтримали Кримську платформу

Крім цього, він подякував й за рішучу підтримку Туреччиною української ініціативи – Кримської платформи та загалом за принциповість у питанні щодо півострова.

Київ і Анкара єдині у розумінні, що Крим – це Україна. Був, є і буде. Спроби легітимізувати тимчасову російську окупацію півострова приречені на провал,
– наголосив Кулеба.

Чавушоглу підтвердив, що Туреччина безумовно підтримує територіальну цілісність та суверенітет України в її міжнародно визнаних кордонах.

Крім цього, турецький міністр запевнив, що турецька сторона готова взяти участь в установчому саміті Кримської платформи та її подальшій роботі.

Довідка. Установчий саміт Кримської платформи

має відбутися 23 серпня у Києві – напередодні Дня Незалежності України.

Й додав, що підтримка територіальної цілісності України й невизнання незаконної анексії Криму Росією є не просто давньою і послідовною політикою Анкари, але і справою принципу.

Що ще обговорили міністри:

  • виконання домовленостей після засідання Стратегічної ради високого рівня України і Туреччини;
  • підготовку до Дипломатичного форуму в Анталії у червні;
  • підготовку до Міжнародної конференції з питань реформ в Україні;
  • безпекову ситуацію на Близькому Сході.

Кулеба звернув увагу на важливий внесок дипломатичних зусиль Туреччини у припинення ескалації ізраїльсько-палестинського конфлікту.

Обоє дипломатів відзначили, що необхідно й надалі консолідувати зусиль міжнародної спільноти, аби не допустити кровопролиття на Близькому Сході.

Дипломати підкреслили необхідність подальших консолідованих зусиль міжнародної спільноти, аби не допустити кровопролиття на Близькому Сході.