Україна отримала статус партнера НАТО: що це означає

12 червня 2020, 17:38
Читать новость на русском

Україна отримала статус партнера з розширеними можливостями НАТО. Що цей статус означає і яку практичну користь він може принести Україні – читайте далі.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба подякував нашим партнерам по Альянсу на сторінці у твіттері.

Цікаво Старт навчання НАТО у Балтійському морі: Росія не забарилася з емоційною реакцією

Цей день настав. Я глибоко вдячний нашим партнерам по Альянсу за те, що вони зробили це можливим. Україна нарешті отримує заслужений статус партнера з розширеними можливостями НАТО. Ми робимо один одного сильніше разом,
– написав Кулеба.

Що передбачає статус партнера

  • НАТО ще у 2014 році запустив так звану програму розширених можливостей. Її мета полягає у тому, щоб посилити оперативну сумісність військ країн-учасниць з силами НАТО.
  • Особові партнери Альянсу отримують низку переваг. До прикладу, регулярні політичні консультації з безпекових питань, розширений доступ до навчань і обміну інформацією, тісніша співпраця у часи криз.
  • Донедавна статус партнера мали лише 5 країн: Швеція, Фінляндія, Австралія, Грузія та Йорданія. Тепер до них долучилася й Україна.

Більше про те, скільки українців підтримують інтеграцію України в НАТО та ЄС – читайте за посиланням.

Реакція України

Колишній міністр оборони Андрій Загороднюк додав, що такий статус мають країни, які не є членами НАТО, але інтегровані та працюють разом з Альянсом. Він назвав здобуття Україною статусу партнера НАТО найбільшим проривом в євроатлантичній інтеграції відколи наша країна остаточно визначилась зі своїм курсом.

"Наступний крок – членство у НАТО", – наголосив Загороднюк.

Президент України Володимир Зеленський також відреагував на рішення НАТО, згідно з яким Україна стала учасницею програми альянсу "Партнерство розширених можливостей".

Вдячний членам Альянсу за визнання вагомого внеску України в спільні операції з підтримання миру у світі. Статус Партнера розширених можливостей НАТО – практичне рішення, яке дозволить Україні та Альянсу ще краще взаємодіяти заради спільної безпеки,
– сказав Зеленський.

Реакція НАТО

Країни-члени НАТО привітали Україну із приєднанням до програми розширених можливостей Альянсу. Про це повідомляє "Європейська правда".

Щиро вітаємо Україну з отриманням давно заслуженого статусу партнера із розширених можливостей НАТО. Його наявність принесе взаємну вигоду як Альянсу, так і українському народу. Незалежна, суверенна і стабільна Україна – ключ до євроатлантичної безпеки,
– заявив глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс.

У місії США при НАТО вважають, що цей крок "визнає видатний внесок України в євроатлантичну безпеку і призведе до ще міцніших відносин і співпраці між НАТО й Україною".

Глава британського МЗС Домінік Рааб наголосив, Велика Британія залишається твердо прихильною безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України.