Україна в ПАРЄ: Мезенцева розповіла про позицію української делегації щодо Росії

25 січня 2021, 11:25
Читать новость на русском

Українська делегація у ПАРЄ планує підтримувати на порядку денному тему Криму та російської агресії. Як пояснила голова делегації Верховної Ради в ПАРЄ Марія Мезенцева, для України Росія залишається бути країною-агресором, з якою в нас триває війна.

І відновлення контактів з Росією можливе лише після повернення усіх окупованих територій Україні. Про це Мезенцева сказала в інтерв'ю, яке опублікували на сайті "Слуги народу".

Важливо ПАРЄ відмовила Кремлю у дебатах про "заборону російської мови" в Україні

Про "червоні лінії" у відносинах з Росією

Мезенцева нагадала, що Росію "повертали" до ПАРЄ задля діалогу, якого не було. Натомість для України головне – постійно підтримувати на порядку денному тему Криму та російської агресії.

Ми залишаємося на форпості українських інтересів. Для нас Росія – це країна-агресор, країна, з якою ми воюємо сьомий рік,
– підкреслила вона.

Політикиня зауважила, що відновлення контактів з РФ можливі лише після:

  • повернення усіх окупованих територій Україні,
  • проведення демілітаризації,
  • виплат справедливих компенсацій.

Про стратегію України

Мезенцева сказала, що українська делегація має стратегію, яка полягає у підтримці теми Криму та прав людини. Також голова делегації згадала і про Кримську платформу, яка діятиме не лише в Україні, але й на міжнародних майданчиках.

Ми будемо про цю ініціативу інформувати потенційних партнерів – депутатів ПАРЄ, щоб вони до неї долучалися. З колегами вирішили, що ситуацію на півострові ми повинні виділити в інший вимір і активно працювати за цим треком,
– зазначила Мезенцева.

За її словами, українська делегація також буде працювати над:

  • поглибленням інтеграції (цей напрямок передбачає фактично створення реальних треків для співробітництва, які будуть працювати);
  • поглибленням співпраці в інформаційній сфері (є думки про створення міжнародного Центру з протидії пропаганді);
  • розширенням інтеграції (залучення нових членів).
Цікаво! Зимова сесія Асамблеї відбудеться 25 – 29 січня. Вона вирізнятиметься своїм особливим форматом, адже делегати зможуть бути фізично присутніми у Страсбурзі або взяти участь у роботі дистанційно.