Україна та Туреччина спільно займуться спростуванням радянсько-російських історичних наративів
Джерело:
УкрінформУкраїна та Туреччина домовилися про створення двосторонньої комісії науковців, які вивчатимуть оригінали документів та відкриватимуть невідомі сторінки спільної історії обох держав.
Ще одним завданням фахівців буде спростування існуючих стереотипів чи викривлень. Про це повідомив Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині Василь Боднар.
Читайте також Новий посол України в Туреччині офіційно приступив до роботи
Нещодавно міністри закордонних справ України й Туреччини Дмитро Кулеба та Мевлют Чавушоглу домовилися про створення двосторонньої комісії істориків та науковців, які будуть займатися спільною історією, зокрема базуючись на архівах, які є в наших країнах,
– сказав дипломат.
Туреччина готова до співпраці
Він нагадав про віднайдений раніше у турецьких архівах оригінал Брест-Литовського мирного договору та вказав, що "південний напрямок зовнішньої політики та загалом взаємодія з півднем традиційно була важливою для України".
Історія цього виміру поки не до кінця розкрита та описана, тому маємо багато чого вивчати. Туреччина готова до співпраці у цьому напрямку,
– наголосив посол.
Василь Боднар зазначив, що історія України загалом та історія українсько-турецьких відносин, зокрема, довгий період викладалася під впливом радянсько-російських наративів.
Зверніть увагу! В 2020 році українські дипломати віднайшли в Османському архіві оригінали текстів Брест-Литовського мирного договору. Оригінал цього документа в Україні не зберігся.Мовне питання – важливий напрямок
Окрім цього дипломат додав, що ще одним важливим напрямком роботи в культурній дипломатії залишатиметься мовне питання.
Мовний трек став загальнодержавним, і ми зацікавлені у співпраці з Асоціацією турецької мови, зокрема у питанні використання топонімів та правильної їх транслітерації, використання сучасної української мови при перекладі, взаємодії у лінгвістичних питаннях,
– підсумував він.
Візит Чавушоглу до України: коротко
- Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу 7 – 8 жовтня здійснив робочий візит до України на запрошення українського колеги Дмитра Кулеби.
- Очільники дипломатії зустрілися у Львові, де обговорили низку важливих тем, зокрема порушили питання про виробництво безпілотників Bayraktar у нашій країні.
- Перемовини були спрямовані й на підготовку до проведення Стратегічної ради високого рівня під головуванням президентів України і Туреччини у 2022 році в Києві.