В ЄС готуються до великого розширення: фон дер Ляєн заявила, що Україна досягла великих успіхів

13 вересня 2023, 13:30
Читать новость на русском

Євросоюз повинен бути готовим до розширення. Вступ до нього ґрунтується на заслугах. Однак, Україна вже показала чималий прогрес після отримання статусу кандидата.

Про це під час своєї річної промови в Європарламенті в Страсбурзі заявила президентка Єврокомісії, передає кореспондентка 24 Каналу. Урсула фон дер Ляєн зазначила, що ЄС має бути готовим розширитися до плюс 30 країн-членів, а також за потреби вносити зміни до базових угод.

Дивіться також ЄС продовжить тимчасовий захист українців до 2025 року

Єврокомісія готує осінню оцінку країнам-кандидатам

Президентка Єврокомісії наголосила, що Брюссель тісно співпрацює із державами-кандидатами, аби визначити їхній прогрес у реформах та надати рекомендації на наступний рік. Зокрема, за словами фон дер Ляєн, звіти з верховенства права є і залишатимуться основою та ключовим пріоритетом ЄС.

Тому я дуже рада оголосити, що ми відкриємо звіти з верховенства права для тих країн, що вступають до ЄС, які набирають швидкість. Це поставить їх у рівні умови з державами-членами, підтримає їх в їхніх зусиллях з реформування та допоможе гарантувати, що наше майбутнє – це союз свободи, прав і цінностей для всіх,
– сказала вона.

Україна досягла великих успіхів

Президентка Єврокомісії відзначила, що процес вступу до ЄС – це нелегкий шлях, який ґрунтується на заслугах. Урсула фон дер Ляєн зазначила, що він вимагає наполегливої праці та лідерства, але країни-кандидати вже досягнули значного прогресу.

Ми бачимо, яких великих успіхів досягла Україна з моменту надання їй статусу кандидата. І ми бачимо рішучість інших країн-кандидатів у проведенні реформ,
– відзначила вона.

Під час виступу президентка ЄК наголосила, що майбутнє України, західних Балкан та Молдови – в Євросоюзі.

ЄС має підготуватися до нової хвилі розширення

Єврокомісія перегляне усі політики ЄС і визначить, як може вплинути на них процес розширення ЄС, аби адаптувати кожну сферу. Урсула фон дер Ляєн наголосила на необхідності подумати про те, як працюватимуть Європарламент та Комісія після розширення та яким буде бюджет ЄС. Крім того, необхідно визначити, як забезпечити надійні зобов'язання у сфері безпеки.

Хоча фон дер Ляєн і підтримує тих, хто хоче реформувати Євросоюз через внесення змін в Договорі про ЄС, вона закликала не чекати на ці зміни, аби просунутися вперед з розширенням.

Союз, придатний до розширення, може бути досягнутий швидше. Це означає відповісти на практичні питання про те, як на практиці працюватиме Союз у складі понад 30 країн і, зокрема, про нашу здатність діяти,
– сказала президентка Єврокомісії.

За її словами, Єврокомісія висуне ідеї на обговорення лідерів під час бельгійського головування, яке розпочнеться з січня 2024 року.

Зверніть увагу! Нещодавно віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина зазначила, що наша держава буде готова до членства в ЄС через два роки. Однак, перебіг війни визначатиме політичні рамки.

"Я вважаю, що 2 років нам буде достатньо для повної готовності й в момент, коли завершиться війна, ми зробимо в 10 разів більше, ніж ми робимо зараз, щоб це рішення було ухвалене", – наголосила Стефанішина.