Україна може серйозно озброїтися потужними зенітно-ракетними комплексами
Україна зацікавилась у купівлі виставлених на продаж зенітно-ракетних комплексів 9К33 "Оса", що раніше були на озброєні армії Йорданії.
За інформацією ресурсу Jane's 360, придбати таке озброєння також виявили бажання компанії з США, Чехії та Польщі, в останній цей комплекс перебуває на озброєнні, а збройні сили Чехії зняли з озброєння його у 2006 році.
Читайте також: Техніка війни. Модернізація танків. Нова українська гвинтівка
Як повідомляє "Український мілітарний портал", до складу ЗРК “Оса” входять:
– бойова машина 9А33Б;
– станція виявлення цілей;
– станція супроводу цілей;
– лічильно-вирішальний прилад;
– транспортувально заряджальна машина.
Зауважимо, що наприкінці вересня, не знайшовши кошти на модернізацію ЗРК "Оса", армія Йорданії вирішила продати наявні у неї 52 комплекси цієї системи.
Перед цим розглядалась ймовірність проведення модернізації цих комплексів у Білорусії. Запропонована модернізація білоруською компанією "Тетраедром" передбачала комплекс заходів, які включали б заміну бортової електроніки на цифрову, за аналогією з виконаним протягом 2008-2011 роками контрактом для армії Азербайджану до рівня 9К33-1Т "Oсa-1Т".
На озброєння Йорданії ці комплекси почали надходити у 1982 році у складі чотирьох бригад.
До слова, модернізацією такої системи займається і українське підприємство "Укррадарпроект", яке може провести такі роботи:
– заміна електронно-променевих трубок;
– заміна радіоламп та лампи біжної хвилі
– заміна відикона та інших морально застарілих елементів;
– встановлення ПЗЗ матрицю в двох діапазонах;
– доопрацьовання телевізійно-оптична головки.
Пульт управління командира на модернізованій "Укррадарпроект" ЗРК "Оса"
Також українська модернізація ЗРК "Оса" дозволяє отримувати зовнішні ціле-вказівки від зовнішнього командного пункту на радіусі 90 кілометрів і працювати в 4-х режимах дальності:
– 12 кілометрів;
– 25 кілометрів;
– 45 кілометрів;
– від зовнішнього командного пункту до 90 кілометрів.
Читайте також: ТОП-5 українських військових розробок
Окрім того, введено режим автоматичного ведення цілі у видимому та інфрачервоному діапазоні, а задля протидії сучасним засобам радіоелектронного виявлення введено секторний режим (робота від 6 до 360 градусів) та режим мерехтіння, що дозволяє зменшувати час перебування в ефірі та фактично бути виявленим супротивником.
"Тобто якщо Україна збирається справді закупити ці комплекси, то у нашої країни є технічні можливості для проведення серійної модернізації цих зенітно-ракетних комплексів, яка може значно покращити протиповітряну оборону Сухопутних військ, де перебувають на озброєнні ці ЗРК", – підсумовують журналісти ресурсу.
ЗРК "Оса" на параді Незалежності у Києві