Україна не контролює угоду між США і Росією, – експерт-міжнародник

30 жовтня 2017, 16:23
Читать новость на русском

З призначенням Волкера спецпредставником по Україні пожвавилися спроби врегулювати конфлікт на Донбасі. Але переговори відбуваються з Росією, яка досі наголошує, що не є стороною конфлікту. Невідомо, про що США і Росія домовляться.

Таку думку сайту "24" висловив правник-міжнародник Геннадій Друзенко.

Як зауважує фахівець, Україна, яка мала б бути основною, виявляється поза столом переговорів. З нами тільки консультуються.

Невідомо, про що США і Росія врешті-решт домовляться. І це проблема. Угода може бути не на користь України. Принаймні, Україна не контролює цю угоду. І, вочевидь, зможе мало на неї впливати, коли вона буде досягнута. Ми не знаємо деталей і контексту перемовин,
– зазначає Друзенко.

При цьому експерт вважає, що введення миротворчого контингенту – непоганий інструмент, щоб заморозити конфлікт. За його словами, в дуже рідкісних випадках "блакитні шоломи" спрацювали на розв’язання конфлікту. Як наголошує міжнародник, є мало випадків, коли "блакитні шоломи" без втручання США або НАТО, як було в Югославії чи Косово, зупинили конфлікт.

Читайте також: Волкер заявив, що Обама помилявся щодо ненадання зброї України

Крім того, зауважує Геннадій Друзенко, ми не знаємо, які сили зайдуть як миротворчі. Волкер говорить, що там не може бути Росії. Але чи будуть там дружні РФ країни? В колишній Югославії, нагадує Друзенко, "блакитні шоломи" покрили себе ганьбою. Голландський контингент у Сребниці несе часткову відповідальність за єдиний акт геноциду в сучасній Європі – коли більше семи тисяч боснійських беззбройних чоловіків були вбиті сербами.

"Миротворці могли б бути ефективними тоді, коли б у Росії виникло щире бажання красиво вийти з конфлікту на Донбасі. Але поки такого бажання не спостерігається. А сили, засоби, можливості і вплив Росії не співмірний з найбільшими контингентами миротворців", – розповідає експерт.

За словами Геннадія Друзенка, зараз з обох сторін на Донбасі діє близько ста тисяч людей у формі. А це всі існуючі у світі миротворчі контингенти загалом.

Без бажання Росії миротворці навряд чи будуть спроможні нам допомогти. Про це свідчить ізраїльський конфлікт, де вперше в світі були введені миротворчі сили. Але там і досі триває війна. Тому треба покладатися на себе, власну армію і наші спецслужби,
– підкреслює Геннадій Друзенко.

Нагадаємо, 27 жовтня спецпредставник президента США з питань України Курт Волкер відвідав Київ і зустрівся з Петром Порошенком. Американський дипломат заявив, що Росія повинна вивести з Донбасу свої сили задля того, щоб свою роботу розпочала миротворча місія ООН. Водночас з української сторони необхідна координація з ООН. Російські ЗМІ повідомили, що спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер і помічник президента Росії Владислав Сурков проведуть черговий, третій раунд переговорів щодо вирішення конфлікту на Донбасі в середині листопада.