Україна планує офіційно розірвати дипломатичні відносини з Росією, – росЗМІ
16 листопада Верховна рада має розглянути у другому читані законопроект про реінтеграцію Донбасу. До нього може бути доданий пункт про розрив дипломатичних відносин з Росією.
Про це з посиланням на джерела серед українських політиків повідомляє видання "Коммерсант".
Читайте також: Україна ввела санкції проти 18 російських компаній
Видання вказує на те, що відповідну поправку вніс депутат від "Блоку Петра Порошенка" Іван Вінник. Однак зробив це за сприяння "Народного фронту" і бізнес-партнера з цієї політсили Сергія Пашинського. За даними видання, така поправка – "своєрідна відповідь міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, однією з найвпливовіших фігур в НФ, президенту, який не зміг або не захотів захистити його сина, затриманого за звинуваченням у корупції".
При цьому, як стверджують поінформовані джерела "Коммерсанта" в українській столиці, розрив дипвідносин з Росією саме зараз, а тим більше в прив'язці до закону про реінтеграцію Донбасу, не входив в плани Петра Порошенка. Навпаки, домовленості з українським керівництвом, яких досяг в ході свого останнього візиту до Києва наприкінці жовтня спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер, виглядали зовсім по-іншому.
Читайте також: Волкер оприлюднив варіанти дій Росії на Донбасі
У законі про реінтеграцію Донбасу, який у другому читанні має розглядати Рада, Росія буде визнана країною-агресором – сподіваюся, голоси під це наберуться. І зберігати після цього дипвідносини – це вже буде злочином з боку українського МЗС. Ці відносини і так вже фактично розірвані. Послів немає, в посольствах працюють дипломати не першого рангу. Нам необхідно зафіксувати цей розрив на законодавчому рівні,
– пояснив свої мотиви сам автор поправки Іван Вінник.
Наступним етапом має стати відповідний указ президента Петра Порошенка, після чого російські дипустанови в Україні, а українські в РФ будуть закриті. У Києві розраховують, що його інтереси в Москві стануть представляти або Білорусь, або Швейцарія.
До слова, в Держдумі Росії хочуть скасувати акти про передачу Криму Україні.