Україна втратила понад 2 мільйони населення через окупацію Сходу і Криму, – демограф
Заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук Олександр Гладун заявив, що в Україні відбувається "обезлюднення" певних територій в наслідок зменшення населення, у тому числі й еміграцію.
Про це повідомив Гладун в інтерв'ю "Радіо Свобода". Згідно з даними офіційної статистики на підконтрольній уряду території України проживає 42,3 мільйона осіб. Мовиться, що офіційна статистика не враховує активну міграцію – до прикладу, заробітчан та студентів, які виїжджають з України і залишаються закордоном тимчасово або назавжди.
Демограф застерігає, що падіння чисельності до критичного рівня може мати серйозні наслідки для держави, а саме "обезлюднення" деяких територій України.
Читайте також: "Приплив" мігрантів у Європу морем: кількість у 10 разів менша, ніж два роки тому
Становище країни у світі визначається двома чинниками: перше – це економічний розвиток, а друге – чисельність населення. В нас зараз виникає ситуація, може бути, що населення не буде займати всю територію України і буде відбуватись обезлюднення певних територій,
– зазначив він.
Зокрема, Гладун наголосив, що з 1993 року Україна втратила 10 мільйонів населення, з них два-три – внаслідок окупації Криму та частини Донбасу, а понад п’ять – через зниження народжуваності.
Нагадаємо, Україну називають "країною-донором": понад 4 мільйони українців є трудовими мігрантами. Кількість біженців і мігрантів, які прибувають до Європи Середземним морем, з початку 2018 року становить понад 20 тисяч. У порівнянні з 2016 роком, це число зменшилось у 10 разів.