Україна є предметом торгу між США та РФ, – експерт
Телефонна розмова Трампа і Путіна – компенсація за те, що між президентами США і РФ не відбулася анонсована зустріч на саміті у В’єтнамі. І ця розмова – результат роботи, в першу чергу, Кремля і МЗС Росії. Тобто діалог триває і буде продовжуватися.
Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Сергій Постоловський.
Читайте також: США постачатиме протитанкові ракетні комплекси Javelin Грузії
Як зазначає політолог, президенти обговорювали кілька проблемних тем, але більше часу було присвячено питанню Сирії. За словами Постоловського, не виключено, що Росія прибере свій військовий контингент із Сирії і дасть змогу США і антитерористичній коаліції зачистити так звану "Ісламську державу". На його думку, вочевидь, США де-факто схиляються до того, що Башар Асад – законний президент Сирії.
Але при цьому, зауважує експерт, Росія забажає поступок по Україні, яка для Путіна – геополітична прерогатива. Москва, говорить він, може виставити вимогу – якщо вони виходять із Сирії, то давайте завершувати конфлікт в Україні, але на їхніх умовах.
Цілком імовірно, що США посилять тиск на українську владу. Зокрема, пришвидшення ухвалення закону про реінтеграцію і зсунення з мертвої точки питання миротворчої місії. США ж заявили, що за основу ухвалення рішення по місії ООН можна взяти проект російської резолюції. Але він вкрай не влаштовує Україну. По суті, з агресора Росія стає миротворцем,
– наголошує Сергій Постоловський.
При цьому політолог підкреслює: як би Трамп не хотів досягти миру з Росією, навіть за рахунок національних інтересів України, американські інститути влади не дозволять йому цього зробити. Підтвердженням цього є критика сенатора Маккейна факту розмови Трампа з Путіним.
Україна є предметом торгу між США та РФ. Приміром, Москва може погодитися на те, що Росія виходить із Сирії, натомість Україні не будуть надавати летальну зброю. До речі, летальне озброєння виділяють всім, крім нас. По Грузії є вже рішення. Цей довготривалий процес підтверджує, що США і Європа бояться Росії і не хочуть дратувати Кремль,
– підкреслює Сергій Постоловський.
Нагадаємо, напередодні президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з господарем Кремля Володимиром Путіним. Як повідомляється на офіційному сайті Кремля, сторони здебільшого обговорювали ситуацію у Сирії, хоча не обділили увагою і тему України. В Білому домі натомість зауважили, що президенти обговорили, як запровадити тривалий мир в Україні. Сенатор Джон Маккейн обурився спілкуванням американського президента з президентом РФ.