Нью-Йорк вже майже в Україні: комітет Ради дав "зелене світло"
Селище Новгородське, що на Донеччині, за крок до перейменування на Нью-Йорк. Це рішення підтримав комітет Ради з питань організації державної влади.
Джерело: 24 канал
Це питання депутати обговорили 3 лютого. Перейменування підтримали 18 членів комітету, голосів проти не було. Тож тепер остаточне рішення – за Верховною Радою.
Читайте також У Раду намагався прорватись невідомий чоловік: відео
Що варто знати про український Нью-Йорк
На засідання комітету запросили представницю громади Новгородського – Крістіну Шевченко. Вона детальніше розповіла про обставини перейменування.
Цікаво! За словами Шевченко, перша згадка про український Нью-Йорк була на мапі Катеринославської губернії ще у 1859 році. Таку назву селище носило до середини XX століття.Проте у 1951 році радянська влада захотіла перейменувати селище на Новгородське. Мовляв, воно "не дуже вже по-російськи й звучало", а також було співзвучне з американським Нью-Йорком.
Місцевих жителів не запитували про перейменування. Навіть вже 2 – 3 роки після цього вони не знали, що живуть вже у Новгородському, а не у Нью-Йорку,
– наголосила Шевченко.
Й підкреслила, що селище розташоване за 6 кілометрів від окупованої Горлівки. Триває російсько-українська війна, тому його мешканцям особливо важливо говорити про українське та європейське коріння.
"Нам дуже важливо розбудовувати й надалі українську Україну на лінію зіткнення", – зауважила Шевченко та попросила депутатів підтримати перейменування.
Народні депутати про перейменування
Депутат від "Голосу" та перший заступник голови комітету Роман Лозинський перед голосуванням наголосив, що відновлення історичної справедливості – це завжди добре.
Крім цього, народний обранець звернувся до мешканців поки що Новгородського, а у майбутньому, найімовірніше, вже українського Нью-Йорка.
Заокеанський Нью-Йорк також колись був маленьким поселенням, а зараз став великим гігантом. Я переконаний, що ця громада також має всі шанси на такий розвиток,
– підкреслив він.
"Слуга народу" Віталій Безгін наголосив, що усі процедури щодо перейменування дотримані. А також підкреслив, що необхідність такої ініціативи раніше відзначили в Інституті нацпам'яті.