Може бути найкращою у світі: як працює українська САУ "Богдана"

4 листопада 2023, 16:48
Читать новость на русском

На Північному напрямку вже застосовували українські самохідні артилерійські установки "Богдана". Українські бійці відзначили маневровість, високий рівень автоматизації й точність стрільби "Богдани". Єдиний недолік вітчизняної САУ – відсутність механізму заряджання.

В ефірі 24 Каналу головний редактор Defence Express Олег Катков сказав, чи має українська САУ "Богдана" перспективи бути поставленою на промислові масштаби.

Читайте також Новий рекорд: як Міноборони пришвидшило передачу дронів для ЗСУ до 3 днів

Ключові особливості української САУ

"Богдана" – це найкраще, що є з власної артилерії. Альтернатив, на жаль, немає, адже невідомо про існування в Україні іншої 155-мм артилерійської системи власного виробництва.

Щодо відгуків бійців, то все більш ніж добре. Єдиний недолік – це відсутність механізації заряджання. Але розробники неодноразово говорили, що це питання вирішується,
– зазначив Катков.

За його словами, на сайті Президента Україні є фотографія, на якій, ймовірно, видно САУ "Богдана" у новій версії. На ній проглядається механізм, який є або досилачем, або автоматом заряджання як у CAESAR.

Додавання до "Богдани" механізму автоматичного заряджання зробить її дуже подібною на CAESAR. Якщо брати аналогічний механізм як у CAESAR, то він не є чимось надскладним. Система полягає у тому, що у казенній частині гармати є два лотки – один для снаряда, а інший для заряду вишибного. Також у CAESAR є маніпулятор, який пришвидшує шлях до казенної частини.

"Якщо хоча б щось приблизне щодо цих механізованих лотків заряджання з'явиться на "Богдані", то це значно спростить роботу на ній. А інтеграція до неї сучасної системи управління вогнем дозволить керувати нею не виходячи з кабіни. Тоді це буде український CAESAR, який зараз вважається однією з найкращих САУ", – мовив головний редактор Defence Express.

Як удосконалити українську САУ "Богдана": дивіться відео

Посилення військового потенціалу України

  • Україна має потужну інженерну школу. Наші фахівці з ППО та РЕБ адаптували західні ракети до радянських зенітних комплексів.
  • У Мінцифри зауважили, що Україна зможе виготовляти більше дронів, ніж Росія. Для цього треба відкрити ринок та надати можливість підприємцям масштабувати виробництво. Порівняно з минулим роком виробництво дронів та їхня кількість збільшилася у 100 разів.
  • Під час робочої поїздки до Німеччини Дмитро Кубела зустрівся з генеральним директором оборонного концерну RRheinmetall. Міністр закордонних справ зазначив, що Україна матиме більше необхідного озброєння.