Про це 24 Каналу розповів заступник директора Центру дослідження армії Михайло Самусь, зауваживши, що Україна має потужних фахівців з ППО та РЕБ, які не слабші за російських. Однак були все-таки певні відмінності в можливостях. Українська армія до 2014 року переважно руйнувалася, а окупанти вкладалися в себе.

Дивіться також Втрати Росії в Україні дорівнюють 19 арміям НАТО: з чим можна порівняти 300 000 знищених ворогів

В Україні свого часу виживали саме ті напрямки, які були цікаві для експорту. Окупанти ж масово налагоджували виробництво для постачання в інші держави. Тому вони мають зараз різні РЕБи та деякі інші новітні зразки озброєння.

Що у нас відбувається? З 2014 року пішли гроші у ВПК та почалося відродження інженерної школи. До прикладу, КБ "Луч" працювало над ракетною зброєю різного спрямування, ПТРК, є розробки ЗРК,
– зазначив Самусь.

Дивіться розмову з Михайлом Самусем на ютубі 24 Каналу

Є багато результатів роботи українських інженерів. До прикладу, вдалося прикріпити крилаті ракети Storm Shadow до Су-24М. А школи безпілотників та морських дронів взагалі викликають захват у колег із Заходу.

Це стосується також і адаптації західних ракет до ЗРК. Логіка проста. В Україні є багато ЗРК "Бук" та інших комплексів, до яких не вистачало ракет, які переважно виробляли в Росії. Тому ухвалили рішення шукати альтернативу. Знайшли на складах в США та інших країнах НАТО ракети, які вже не планували використовувати. Так ми підсилюємо ППО,
– розповів Самусь.

Військова допомога Україні: коротко

  • Нещодавно міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс зауважив, що його країна збільшить військову допомогу. Там зроблять усе, аби Україна перемогла.
  • Також 27 жовтня у Німеччині оголосили про нову військову допомогу. Туди увійшла зброя для ППО, боєприпаси, безпілотники тощо.
  • Данія ще 26 жовтня оголосила про новий пакет військової допомоги. Україні передадуть бойові машини БМП-2, танки, безпілотники, стрілецьку зброю тощо.