Юридично УПЦ Київського патріархату та УАПЦ досі існують, – Макарій

30 червня 2019, 17:32
Читать новость на русском

Українська православна церква Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква, які увійшли до складу новоствореної ПЦУ, досі юридично існують. Вони досі офіційно не ліквідовані з державного реєстру.

Колишній глава УАПЦ, архієрей ПЦУ митрополит Макарій в інтерв'ю журналістам 24 каналу розповів, що Філарет після Об'єднавчого собору 15 грудня відмовився здавати оригінали документів для офіційної ліквідації УПЦ КП.

Цікаво прочитати: Про Філарета, конфлікт у ПЦУ та розвиток церкви: інтерв'ю з митрополитом Макарієм

"Київський патріархат не треба відновлювати. Він існує і не ліквідований, як і не ліквідована УАПЦ. Ліквідацію УАПЦ І УПЦ КП провели 15 грудня перед Об’єднавчим собором. Але тоді потрібно було здати оригінали, або з оригіналами прийти представникам Київського патріархату і представникам УАПЦ і зробити ліквідацію. Філарет цього не хотів", – розповів митрополит.

Він пояснив, що не ліквідував УАПЦ, якою керував, саме через відмову Філарета офіційно ліквідовувати УПЦ КП. Тому, обидві релігійні структури мають одночасно ліквідуватися і змінювати реєстрацію на Єдину Православну церкву України.

Я дізнався, що Філарет не здав оригінали, і я не здав. Тому, зараз юридично існує і Київський патріархат, і Українська автокефальна православна церква. Але фактично вони вже не існують, бо створена єдина Православна церква України,
– наголосив Макарій.

Тому архієрей ПЦУ зауважує, що не розуміє, навіщо Філарету заявляти про так зване відновлення Київського патріархату.

"Якщо він юридично існує – живи собі у Київському патріархаті. Але свідомі архієреї УАПЦ і КП зрозуміли, що ми вийшли з ізоляції і маємо визнання. І зараз не знаю, чи знайдеться повноцінний український архієрей, який знову піде разом з Філаретом в ізоляцію. Але він хоче керувати", – додав Макарій.

На думку священослужителя, Філарет має використати свій досвід та практику для допомоги настоятелю ПЦУ митрополиту Епіфанію, який є його учнем.

Сам Макарій наголосив, що має тверду віру у ПЦУ і буде й надалі робити все для єдності і розвитку церкви.


Кого українці бачать предстоятелем ПЦУ

Що відомо про "собор" Філарета та чому він відновив Київський патріархат?Патріах Філарет давно заявляв про незгоду з уставами ПЦУ, звинувачував митрополита Епіфанія у порушенні домовленостей. Він переконує, що на Об'єднавчому соборі 15 грудня його учасники нібито домовилися, що ПЦУ керуватиме саме він, а Епіфаній лише представлятиме церкву за кордоном. Але ці домовленості, за словами Філарета, не були виконані.

Потім Філарет почав відверто заявляти, що Київський патріархат досі існує і 20 червня провів так званий Собор УПЦ КП. На нелегітимному зібранні він заявив про відновлення діяльності Київського патріархату. Його учасники також відкинули Томос "через залежність ПЦУ від Константинополя" та скасували положення Об'єднавчого собору ПЦУ, який пройшов 15 грудня 2018 року. Саме тоді ліквідували УПЦ КП та ухвалили рішення створити ПЦУ.

Синод ПЦУ, який зібрався у відповідь на так званий собор Філарета, позбавив патріарха його права Покарання Філарету та його прихильникам: ПЦУ озвучила підсумки синоду управління Київською єпархією. Так, Філарет втратив контроль над місцевими храмами і монастирями. Відтепер усі вони будуть підпорядковуватися митрополиту Епіфанію.