Українські інженери та програмісти принесли країні рекордні прибутки

16 вересня 2016, 13:43
Читать новость на русском

IT-спеціалісти продали за кордон товарів і послуг більше ніж на 2,5 мільярди доларів.

За обсягами українського експорту вітчизняна IT-індустрія посідає третє місце. Попереду – лише аграрний сектор та металургія.

Українські інженери та програмісти досягли значних успіхів на міжнарожній арені. Наприклад, вітчизняні спеціалісти взяли участь в розробці інтелектуального дефібрилятора, який встановлено на Міжнародній космічній станції (МКС).

Читайте також: Новини з космосу: на Місяць провели Інтернет

Цей пристрій здатний не просто відновити роботу серця, а й прийняти рішення, чи варто проводити дефибриляцію. Також винахід забезпечує зв'язок з клінікою та може передавати туди зібрану про пацієнта інформацію.

Іншим значним досягненням українських інженерів є унікальний спортивний трекер, створений для ліванської плавчині. Після "втручання" українських спеціалістів трекер став показувати швидкість, стиль плавання, відстань і рахувати пульс.

Читайте також: Інженер знайшов спосіб назавжди подолати затори

В нагоді стали вміння вітчизняних IT-спеціалістів і в Україні. Унікальну електронну систему засідань та голосування вже використовують у комітетах Верховної Ради. Перевагою системи є те, що вона виключає кнопкодавство та необхідність використання паперових документів. Нотомість пропонує повну автоматизацію, підзвітність і прозорість.

Читайте також: Українці розробили унікальний аксесуар-гаджет

Україна є одиним з лідерів в IT-галузі. За різними показниками входить у ТОП-5 та ТОП-15 країн з найбільш стрімким розвитком IT-індустрії.

Зазначимо, найбільшою проблемою українського IT-сектору є регулярні обшуки з боку правоохоронців. Це відлякує інвесторів і змушує емігрувати програмістів. Лише за останні два роки Україну залишили 9 тисяч інженерів та програмістів.