Українські нардепи Грановський та Фурсін можуть постати перед американським судом, – експерт
Уряд США розглядає можливість включити до глобального "списку Магнітського" Фірташа, Фурсіна, Грановського та колишнього главу адміністрації Януковича Льовочкіна.
Такий висновок робить політолог Кирило Молчанов з публікації у впливовому американському виданні Washington Times. У статті про розгул корупції в Україні оглядач видання, відомий фінансист і публіцист Тодд Вуд акцентує на тому, що нещодавно розширений "глобальний "закон Магнітського" про права людини [...] дозволяє президентові Трампу блокувати або скасовувати візи іноземних громадян або накладати на них майнові санкції" за позасудові розправи, тим більше якщо винуватці є державними посадовими особами чи вищими чиновниками, причетними до "масштабних корупційних дій".
Американський оглядач (який раніше служив в армії США пілотом і брав участь в антитерористичних операціях – ред.) в об'ємній статті повідомляє американському читачеві про те, що під час війни з Росією, в якій США підтримує Україну, становище американського бізнесу в останній просто жалюгідне: "поводження з американськими компаніями, м'яко кажучи, викликає занепокоєння". Політолог Кирило Молчанов зазначає, що американський експерт вельми непогано обізнаний про українські справи і "наводить конкретний приклад правового свавілля, яке коїться в Україні відносно іноземних інвесторів: громадян США братів Сегаль. І в цьому беруть участь найвисокопоставленіші особи – близький до президента України нардеп з БПП Олександр Грановський та Іван Фурсін". Американський публіцист відносить останніх до "банди Фірташа" (Фурсін був керівником збанкрутілого банку "Надра", що належав Дмитру Фірташу – ред.).
В оригіналі статті, яку коментує політолог Молчанов, коротко викладена фабула скандальної справи, в зв'язку з якою американське правосуддя може застосувати "акт Магнітського" щодо українців: "Десять років тому вони (брати Сегаль – ред.) вклали більше 50 мільйонів доларів у передове українське підприємство з переробки сої, але потім почали отримувати погрози й залякування з боку Фірташа та його спільників, ба навіть стали фігурантами низки кримінальних справ, порушених проти них. Об'єкт був успішно захоплений збройної приватною охоронною фірмою в 2010 році, як кажуть, за підтримки корумпованих чиновників з оточення Януковича, в тому числі пана Льовочкіна і Фурсіна". Нинішня влада продовжує традиції старої. Зокрема, методи рейдерів, цитує Молчанов статтю Тодда Вуда, "включають пряме вилучення активів – в російському стилі – з використанням сфабрикованих кримінальних звинувачень, які підкріплюються дезінформаційними кампаніями в медіа".
Телеканал Інтер, що належить Льовочкіну та Фірташу, "розгорнув цілу наклепницьку кампанію для цькування й залякування іноземних громадян, у яких відбирають бізнес", – пише Кирило Молчанов з своєму пості за мотивами американської статті. "Вишенькою на торті" політолог називає висновок, що зробив Тодд Вуд в своєму матеріалі: "Історія, ймовірно, засудить всіх фігурантів, що тиснули на американський бізнес в Україні, в них був шанс зробити свою країну процвітаючою, але вони повністю його змарнували. Однак єдиним способом, який може забезпечити справедливість в цьому питанні, може бути неупереджений суд, який розглядає справу та приймає рішення по суті, – це суд США".