Українські судді ініціюють створення дискусійного клубу з громадськістю
Такий клуб має стати майданчиком для вільного обміну думками між представниками суддівського корпусу та громади
Спілкування між громадою та судами на сьогодні носить формальний характер, й це викликає нерозуміння й незадоволення в суспільстві. Між тим, чимало питань можна вирішити в процесі комунікації, обговорюючи проблему й знаходячи спільний знаменник, – вважають представники суддівської влади. Й хоча в багатьох країнах рішення суду не підлягає обговоренню, наша дійсність свідчить про те, що громада часто не розуміє, чому рішення суду таке чи інакше, кажуть судді.
"Ми як представники судової влади вважаємо, що гарантією справедливого правосуддя має стати відкрита і прозора процедура судового розгляду", – таку думку висловив під час презентації дискусійного клубу журналістам суддя Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ Павло Гвоздик. На його думку, громадянам слід дати можливість отримати роз'яснення щодо рішень того чи іншого судді. "Ця процедура повинна супроводжуватися не лише зрозумілим правовим наслідком, а ще й зрозумілим для громадян поясненням, чому саме суд діяв у цій ситуації так чи інакше. На жаль, коментарів стосовно того, чому суд приймає певне рішення, як правило немає", – зазначив суддя.
За його словами, у ефективній інформаційній взаємодії судів та громадян міститься запорука стабільного функціонування судової системи. "Саме у поширенні гласності та інформації про судову діяльність ми бачимо запоруку правильного функціонування судової системи і взаємодії суспільства та громади", – констатував суддя.
З цією метою представники суддівського корпусу ініціювали створення дискусійного клубу, який має стати майданчиком для вільного обміну думками між представниками суддівського корпусу та громади. "Це не буде ринг, де визначається переможець, ми не маємо протиставляти себе, навпаки, повинні зрозуміти один одного", – підкреслив Павло Гвоздик.