Український водолаз, що перетворився на археолога
Юрій Батаєв – один з найпрофесійніших дайверів України. За його плечима колосальний досвід – понад 6 тисяч годин під водою. А це 250 днів. Якщо на початках руки під час пірнання були вільними, то останні 10 років у них неодмінно камера.
Але підводні скарби відкриваються лише для тих, хто добре знає історію і не лінується посидіти за архівними картами. Тоді можна прогулятись рештками містечка Кічкас, яке затопили у 1932 році при будівництві Дніпрогесу.
Раніше це була колонія німецької громади менонітів – Айнляге. Вони приїхали на Запоріжжя на запрошення Катерини ІІ. Німецьке поселення було настільки гарне, що сюди приїжджали навіть туристи. Милувались церквою, оглядали оселі місцевих підприємців, неспішно йшли вуличкою Генріх-штрасе.
Біля німецького поселення проходив і Кічкаський міст. У 1920 році Нестор Махно підірвав його у момент, коли по ньому проходив товарний потяг, тож зараз на глибині у 55 метрів можна знайти дорожнє полотно та шість розбитих вагонів.
Перед затопленням біля Хортиці було чимало порогів. Дніпро в цих місцях виглядав так: гострі скелі, круті береги. Маневри між каменями вдавались не кожному, тому зараз на дні ріки ховаються і баржі, і дерев’яні човни.
Читайте також: Українець, що був учасником однієї з перших арктичних експедицій