У Польщі є десятки тисяч українців призовного віку, – посол
Джерело:
TVN24Посол України в Польщі Василь Зварич зазначив що наразі десятки тисяч українців призовного віку перебувають у цій країні. Однак точну цифру наразі з'ясовує наше посольство і МЗС.
Зварич зазначив, що ця інформація є важливою в контексті ухвалення закону про мобілізацію у нашій державі. Адже документ встановлює нові правила і обов'язки для наших військовозобов'язаних громадян.
До теми Що чекає на українських чоловіків без паспортів у Польщі: пояснення уряду
Посол розповів про українців призовного віку в Польщі
Зварич зазначив, що наразі посольство з'ясовує, скільки серед наших громадян в Польщі є чоловіків призовного віку в контексті прийняття нового закону про мобілізацію. Адже закон зобов'язує їх протягом 60 днів оновити облікові дані з моменту набуття ним чинності;
За нашими оцінками, в Польщі є десятки тисяч українців призовного віку. Будемо мати точну інформацію після набрання чинності законом,
– підкреслив дипломат.
Він також зауважив, що мобілізація не є чимось новим у воєнний час. Адже війна триває і нам потрібні люди для ротації.
"Йдеться про дві речі: справедливість і обов'язок. Справедливість для наших героїв в окопах. Вони повинні мати можливість перевести подих та розуміти, що держава дбає про них. Обов’язок захисту Батьківщини має кожен громадянин, незалежно від місця проживання", – розповів посол.
Він також заявив, що Україна використає кожну можливість, щоб виграти цю війну. Зрештою Зварич наголосив, що посольство тимчасово припинило приймання нових заявок від чоловіків призовного віку у консульствах для технічної підготовки. Однак є також ідея втілити дистанційний спосіб оновлення даних для наших громадян.
Чи сприятиме Польща поверненню чоловіків в Україну
- Глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що вважає допомогу в поверненні військовозобов'язаних українців на батьківщину "етично неоднозначним питанням". Він наголосив, що в питанні повернення військовозобов'язаних ініціатива має бути з боку України.
- До цього очільник оборонного відомства Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти нашій державі повернути чоловіків призовного віку. Однак жодного офіційного звернення Києва до Польщі з приводу цього, як з'ясувалося, не було.
- Глава МЗС Дмитро Кулеба 23 квітня зазначив, що консульства призупинили надання послуг українським чоловікам призовного віку за кордоном. Це пов'язано з необхідністю оновити процедуру надання послуг після ухвалення закону про мобілізацію.