Після того, як постанова Кабміну набула чинності, військовозобов'язані громадяни, які перебувають за кордоном, втратили можливість оформити паспортні документи. Спершу у Міноборони Польщі заявили, що українських чоловіків можуть депортувати на батьківщину. Втім, у МЗС країни запевнили, що цього не станеться.

Дивіться також Придатних до військової служби поділять на 4 категорії, – Міноборони

Чоловіків не видаватимуть Україні

Так, міністр закордонних справ Польщі Марчін Кєрвінський заявив, що для українськиї біженців продовжать тимчасовий захист, який спливає 30 червня.

Ті, хто не матимуть паспортів будуть підлягати тимчасовому захисту. Польща буде охороняти їх права і нікому не передасть їх приватних даних, зокрема Україні,
– заявив Кєрвінський.

Нагадаємо, що це рішення польської влади пролунало на тлі нещодавного висловлювання міністра оборони країни Владислава Косіняк-Камиша , який не виключив ймовірності того, що громадян призовного віку можуть повернути в Україну. Втім, за його словами, останнє слово залишається за українською стороною.

Чиновник пояснив, що Варшава неодноразово пропонувала Києву допомогти у поверненні військовозобов'язаних.

Обмеження для українців за кордоном: що відомо

  • 23 квітня уряд ухвалив постанову, яка унеможливила отримання чоловіками призовного віку закордонного паспорта та паспортів громадянина України за межами нашої держави.
  • Також військовозобов'язані за кордоном не зможуть укладати та розірвати шлюб, встановлювати батьківство, опіку та піклування тощо.
  • Водночас тимчасові обмеження жодним чином не стосуються надання консульської допомоги у разі надзвичайних ситуацій з громадянами України за кордоном.
  • Нововведення не поширються на окремі категорії чоловіків чоловіків з 18 до 60 років.
  • У МЗС уточнили, що заяви щодо отримання консульських послуг, подані до 23 квітня 2024 року, розглянуть, проте нові від чоловіків призовного віку не приймають.
  • Очікується, що обмеження знімуть після набуття чинності закону про мобілізацію, тобто після 18 травня.