Дуже цікавий феномен, – Маринович про ініціативу українців святкувати Різдво 25 грудня

26 грудня 2022, 12:59
Читать новость на русском

Цього року українське суспільство без вказівок з боку церковних структур, а за власною ініціативою святкувало Різдво 25 грудня. Це дуже цікавий феномен.

У такий спосіб парафіяни обох церков показують, що очікують на відповідне рішення Синодів єпископів щодо переходу. Таку думку 24 каналу озвучив проректор Українського католицького університету Мирослав Маринович.

Варте уваги Релігієзнавиця пояснила, чому варто святкувати Різдво 25 грудня

Формула переходу, що рятує душу

За його словами, у самому народі звучить формула, яка є достатньо виваженою для часу переходу. А саме – дати право місцевим громадам вирішити як в цей момент бути – святкувати за одним календарем, чи за другим.

Мені подобається цей варіант тим, що він не травмує людську душу,
– зауважив Маринович.

За його словами, є різні ситуації. Так, є люди, що вже повністю перейшли на святкування Різдва за григоріанським календарем 25 грудня. Водночас є ті, хто своїм святом вважає 7 січня або ж ті, хто ще вагається щодо переходу.

Проректор Українського католицького університету додав, що українці привітали рішення обох голів церков – Блаженнішого Святослава та Блаженнішого Епіфанія – щодо створення комісії, яка розгляне це питання. Він наголосив, що це важливе рішення.

Маринович про святкування Різдва 25 грудня: дивіться відео

Утім, цьогорічне Різдво було трохи позбавлене сакральності, адже не в усіх населених пунктах проводилися різдвяні літургії. Церковне керівництво підійшло до цього питання досить обачно, щоб запобігти певним конфліктам та розколам у церкві.

Маринович наголосив на важливості дозволити громадам, які хочуть перейти на святкування Різдва за новим календарем, таки зробити це.

Не пропустіть Христос народився: Генштаб показав, як українські воїни святкують Різдво

Україна може запропонувати рішення усьому світу

Водночас перехід на святкування Різдва за григоріанським календарем означає і перенесення святкування інших дат. Узгодження усіх цих складних моментів має стати завданням створеної комісії.

Я очікую від нашої української комісії навіть більшого, аніж просто узгодження українського церковного календаря християнських свят, тому що сьогодні Україна має запропонувати усьому світу певні розв'язки,
– сказав проректор Українського католицького університету.

За його словами, у світі вже давно говорять, що перехід на святкування Різдва 25 грудня вже давно є ніби очевидним. Водночас фахівці також говорять, що Великдень за юліанським календарем ближче до справжньої історичної події, аніж за григоріанським.

"Фахівці мали б зійтися до однієї думки і якщо вийшло б так, що на компроміс пішли дві сторони, то це було б прекрасним розв'язком – жодна сторона не відчувала б себе скривдженою. Саме Україна має можливість проявити тут певну ініціативу піти вперед", – підсумував Маринович.

Цікаво! Різдво Христове є одним з найважливіших християнських свят. 25 грудня його відзначають не лише послідовники католицтва і протестантизму, які послуговуються григоріанським календарем, а й велика частина православних церков. Про історію та традиції католицького Різдва – читайте у матеріалі.