Умови транзиту після 2024 – використання газу як геополітичної зброї, – Вітренко
Джерело:
фейсбук Юрія ВітренкаЮрій Вітренко вважає, що Росія продовжує використовувати "Північний потік-2" як геополітичну зброю. Доказом цього є заява "Газпрому" щодо умов транзиту через Україну.
У "Газпромі", нагадує голова "Нафтогазу", заявили, що продовження транзиту через Україну буде залежати від придбання у нього компаніями ЄС додаткових обсягів. Їх купівлю узгоджуватимуть за новими контрактами.
До теми Це багато, – Милованов назвав суму щорічної шкоди для України через запуск "Північного потоку-2"
Через Україну мають йти обсяги за поточними контрактами, – Вітренко
Чому через Україну не можуть і після 2024 року йти обсяги транзиту за поточними контрактами? Адже до цього і Німеччина, і Росія казали, що "Північний потік-2" будується лише для додаткових об'ємів. Якщо ці заяви були чесними, то обсяги саме за поточними контрактами мають і надалі йти через Україну,
– зауважив Вітренко.
Очільник "Нафтогазу" пояснив, що найкращою гарантією є перенесення точок передачі газу за поточними контрактами на кордон Україна – Росія. Потім покупці газу "Газпрому" можуть самі бронювати транзит через Україну.
У 2021 році забронювали менший обсяг для транзиту
Вітренко нагадав, що "Газпром" розповідає про плани продажу додаткових обсягів в Європу, проте на 2021 рік забронювали для транзиту через Україну на 25 мільярдів кубів менше, ніж рік перед тим.
Варто прочитати Угода про "Північний потік-2": Німеччина та США зрадили не нас, а наші фантазії
Голова "Нафтогазу" сподівається, що відповіді на ці питання Україна отримає найближчим часом від Росії. А вже на них звернуть увагу Німеччина та США.
Сподіваємося, як нам це й обіцяли, наші німецькі та американські партнери врахують ці відповіді (або їхню відсутність, що буде ще красномовніше), коли будуть визначати, чи використовує Кремль "Північний потік-2" як геополітичну зброю, і чи потрібно цей проєкт зупинити,
– завершив допис Вітренко.
США та Німеччина підписали угоду щодо "Північного потоку-2"
Зазначимо, що 21 липня США та Німеччина підписали угоду щодо "Північного потоку-2". Сторони пообіцяли Україні гарантії щодо продовження транзиту газу через її територію. Також, у разі використання газу, як зброю, Німеччина ініціює введення санкцій проти Росії.