Ужгород: відбулися протирадіоактивні навчання в рамках підготовки до ЄВРО-2012
Таку легенду відпрацьовували правоохоронні, митні та екологічні органи на українсько-угорському кордоні.
“Це було розраховано на пильність інспектора. Коли ми бачимо перевищення іону по одним показникам, документи в порядку - можна їхати. В даному випадку ми бачимо чітку роботу інспектора, який визначився ,що це є додаткове джерело випромінювання”, - каже голова Державної екологічної інспекції України Павло Жила.
За легендою ця вантажівка перевозила калійні добрива, зазвичай їх використовують у сільському господарстві. Вони мають підвищений радіаційний фон. Та серед добрив намагались ввезти капсулу із небезпечним родоном. Складність була в тому, що подвійний підвищений фон міг приховати небезпечний груз.
“Всі пункти пропуску обладнані як стаціонарними, так і переносними засобами, які дозволяють виявити джерела випромінювання”, - каже начальник штабу Західного регіонального управління Держприкордонслужби Олег Вальків.
Після того, як автівку відправили на майданчик, спеціальні органи взялись за ліквідацію капсули. Спеціальними приладами виміряли радіаційний фон, а потім локалізували. Далі небезпечну капсулу вивезуть на утилізацію до Львова. Утім, кошти на це шукатимуть місцеві органи самоврядування.
“Існує резервний фонд. За рахунок резервного фонду буде проведена утилізація того чи іншого джерела опромінення. Ужгородський район має практику видалення таких джерел випромінювання. Минулого року ми утилізували 15 тон родону. Всі питання такого роду лягають на плечі влади”, - каже начальник відділу надзвичайних ситуацій Ужгородської РДА Роман Малко.
Загалом цьогоріч затримали 93 вантажівки, які намагались ввезти небезпечні речовини в Україну. Ці ж навчання провели в рамках підготовки до проведення в Україні футбольного чемпіонату "Євро 2012".