В Авдіївці Росія хоче довести недієздатність Мінських угод, – експерт
Всі події поблизу Авдіївки викликані тим, що Росія сподівається довести недієздатність Мінських угод і намагатиметься запропонувати інший формат переговорів. Зараз Москва почне використовувати іншу тактику – Кремль демонструватиме, що страждають мирні мешканці.
Про це в коментарі сайту "24" повідомив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.
За його словами, інформація, яка надходить з-під Авдіївки, говорить про те, що Україна веде бойові дії, не залучаючи свої найближчі резерви. В той час, як проросійські терористичні угрупування змушені кидати в бій навіть кадрових російських військових. Це підтверджує інформація, яка з’являється в російських ЗМІ.
Якщо почитати пабліки російських "яструбів", того ж Гіркіна, то в РФ буйним квітом цвіте "зрада" щодо того, що Кремль дав можливість Украйні стати на ноги, відбудувати армію,
– зауважив політолог.
Він нагадує: Мінськ-1 і Мінськ-2 були підписані під військовим тиском Росії. Але сьогодні ситуація змінилася, і вже Україна має можливість військовим фактором тиснути на бойовиків.
"Тому Росія буде тиснути з іншого боку. До речі, це підтвердив її офіційний представник в ООН Віталій Чуркін, який сказав, що треба переходити до політичних інструментів, щоб не допускати військової ескалації на Донбасі", – зазначив експерт.
Тому, вважає він, два роки Мінських угод Україна використала з максимальною і сьогодні у військовому плані може сама собі дати раду, навіть якщо не буде серйозної підтримки ззовні.
Головне зараз – утримати єдність міжнародної коаліції навколо України. Поки що, незважаючи на всі зміни, які відбуваюся в Європі і США, вдалося утримати тиск на Росію і зберегти єдність в цьому питанні провідних західних країн,
– додав експерт.
За словами Олександра Леонова, це підтверджує виступ новопризначеного представника США в ООН Ніккі Хейлі, яка різко висловилася щодо Росії. На його думку, в США попри всі намагання Росії існує серйозний консенсус еліт щодо України. Зокрема, Конгрес і Сенат мають спільне бачення, і навіть ведуться розмови про можливість прийняття на законодавчому рівні рішень про Україну.
Тим часом Служба безпеки України перехопила телефонні розмови помічників ватажків так званої "ДНР", які діляться між собою враженнями про обстріли терористів по українських позиціях з житлових районів Донецька.