В Індонезії прокинувся вулкан: неймовірні фото та відео

19 лютого 2018, 15:46
Читать новость на русском

На індонезійському острові Суматра прокинувся вулкан Синабунг. На острові оголосили найвищий рівень небезпеки та розпочали екстрену евакуацію туристів та жителів.

Про це повідомляє Associated Press.

Тисячі жителів та туристів стали заручниками на курортах Індонезії через нове виверження вулкану Синабунг.

Читайте також: Вчені знайшли супервулкан, виверження якого може вбити десятки мільйонів осіб

На фото та відео, які з'явилися в мережі видно, як стовп з вулканічного попелу піднявся від кратера на висоту понад 5 тисяч метрів. Фахівці вже повідомили, що це виверження істотно ускладнить польоти авіації. Очікується, що в подальшому хмара піде в південному напрямку. В індонезійському Національному агентстві з врегулювання лих в свою чергу повідомили, що хмари гарячого попелу поширилися на 4,9 тисячі метрів у південному напрямку.

За даними рятувальників, жертв і постраждалих в результаті виверження немає. Під час екстренної евакуації свої домівки покинули майже 3 тисячі жителів.


Виверження вулкану в Індонезії


На острові Суматра в небо піднявся 5-кілометровий стовп диму та пилу


На острові Суматра проводять екстренну евакуацію людей


В Індонезії прокинувся вулкан, рятувальники почали екстренну евакуацію

Австралійське відомство, що займається спостереженнями за вулканічним попелом в регіоні, зі свого боку оголосив "червоний рівень" небезпеки для авіакомпаній.

Що зараз відбувається на острові Суматра дивіться на відео.

Відзначимо, що Синабунг – лише один з більш ніж 120 активних вулканів в Індонезії. Протягом декількох століть він вважався мертвим, проте знову почав діяти в 2010 році. На початку 2014 року виверження Синабунг призвело до загибелі щонайменше 16 осіб.

Читайте також: На Філіппінах сталося виверження вулкана: фото та відео

Справа в тому, що Індонезія розташована на межі декількох тектонічних розломів, де взаємне зміщення плит призводить до високої сейсмічної і вулканічної активності. Це "вогняне кільце", як називають його геологи, охоплює все тихоокеанське узбережжя в Азії, Південній Америці та Австралії.