УКР РУС
24 липня 2017, 15:02
2

В інтересах депутатів ухвалити закон про обмеження недоторканності, – експерт

В інтересах депутатів ухвалити закон про обмеження недоторканності, – експерт В інтересах депутатів ухвалити закон про обмеження недоторканності, – експерт

Питання обмеження депутатської недоторканності буде актуальним, тим більше, що є позитивні приклади в цьому напряму. З іншого боку, якщо внаслідок певних проблем депутати, проти яких зараз порушені справи, уникнуть справедливого покарання, то ця тема отримає ще більший розголос. Тому нардепам краще самим підготувати зважений документ про функціональну недоторканність, яка існує в Європі.

Таку думку сайту "24" висловив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.

Як зазначає експерт, якщо такі темпи в розслідуваннях корупції серед парламентарів і далі демонструватимуть ГПУ і НАБУ, то питання обмеження депутатської недоторканності може бути зрештою позитивно вирішене. Хоча, як зауважує Леонов, у деяких справах, зокрема по фігурантах "бурштинової справи" Розенблату і Полякову, можуть виникнути питання законності збору доказів.

"Потрібно вносити зміни в законодавство, щоб дозволити провокувати хабар. Але тема про обмеження недоторканності буде актуальною. Тим більше, що є позитивні приклади в цьому напрямку. Зокрема, в рамках судової реформи були внесені зміни до Конституції, які суттєво обмежили недоторканність суддів", – говорить Олександр Леонов.

Однак, як наголошує політолог, в інтересах самих депутатів не доводити це до радикальних законопроектів і дій, а самим підготувати зважений документ про функціональну недоторканність, яка існує в Європі.

В західних країнах народний обранець не може бути притягнутий до відповідальності за свою політичну діяльність. Але кримінальна відповідальність настає, як і для будь-якого громадянина. Особливо, якщо депутата піймали на місці злочину, то тоді взагалі не потрібно ніякої згоди парламенту,
– зазначає Леонов.

При цьому експерт додає: хоча українські депутати рідко йдуть на компроміс в питанні недоторканності, прийшов час, коли їм просто доведеться якимось чином це робити.

Якщо парламентарі за власної ініціативи зараз не приймуть закон про обмеження недоторканності, то під тиском громадськості і президента все одно доведеться. Інакше відмову від ухвалення цього законопроекту депутатам згадають на наступних виборах до Верховної Ради,
– наголосив Олександр Леонов.

Нагадаємо, з шести подань нардепи підтримали зняття депутатської недоторканості лише з Максима Полякова, Борислава Розенблата та Олексія Довгого, Михайла Добкіна ("Опоблок"), в той час як подання на Євгена Дейдея та Андрія Лозового не були підтримані народними обранцями.