В Києві на 100 місць в дитячих садках претендує 108 дітлахів
І це далеко не найгірший показник по країні. В окремих регіонах садочки переповнені на половину. У столиці ж кожен дошкільний навчальний заклад закріплений за певним мікрорайоном.
“Якщо є вільне місця протягом року - будь ласка, ми завжди беремо жителів нашого мікрорайону. А ті батьки, які приходять вже з інших мікрорайонів, то, звичайно, ми їм змушені відмовляти, тому що велика наповнюваність нашими дітками”, - каже директор дитячого садка №30 в Оболонському районі Руслана Кравченко.
Для тих, кому не вистачило місця у державному дитсадку, залишається альтернатива - приватний дошкільний заклад. Вартість відвідування такого в Києві може коливатися від 4 до 8 тисяч гривень на місяць.
“Ми маємо можливість купувати і в нас, і в Росії, бо Росія випереджає. Там є набагато більше посібників, ну і звичайно, це заробітна плата, заохочування, заохочування викладачів”, - каже директор приватного дитсадка "Умка" Валентина Курінна.
Втім, є ще один спосіб, дешевший - віддати дитину до домашнього дитсадка. Тут місячна плата скромніша, і є свої переваги. Такі садки відкриті допоки не заберуть останню дитину, що дуже зручно для батьків з ненормованим робочим днем. Щоправда, здебільшого працюють вони без ліцензії.
“Адже є санітарні норми утримання таких навчальних закладів, де за кожною дитиною має бути відведена певна кількість навіть житлової площі. Не кожна квартира має такі можливості. Там має бути окремий пожежний вихід, окремий майданчик, тобто є відповідні санітарні норми”, - розповідає начальник відділу дошкільної освіти ГУ освіти і науки КМДА Наталя Резенчук.
Водночас, власники домашніх дитсадків жаліються, що не мають ліцензій не тому, що не хочуть, а через складність дозвільної системи. Мовляв, отримати необхідні документи від санстанції і пожежних фактично нереально.
“Дуже хотілося б отримати ліцензію, щоб ми могли працювати спокійно, правомірно. Тому що на сьогоднішній день це єдина можливість для багатьох батьків віддати дитину, знаючи, що з ним все добре, і йти на роботу. Я за те, щоб вони, звичайно, пішли перевірили, щоб батькам було спокійно. Це нормальна ситуація”, - вважає власник приватного дитсадка Оксана.
В КМДА натомість планують збільшити кількість державних дошкільних закладів. До кінця року у столиці обіцяють відкрити 4 дитячих садки. Хоча потреби малечі у виховних закладах це не перекриє.